Teren narciarski Vallnord (Vallnord) znajduje się na północy Andora w Pirenejach i łączy trzy narty ośrodek wypoczynkowy : Pal, Arinsal i Arkalis.

Arkalis

Najwyższą częścią Vallnord jest Arkalis. Ośrodek ten słynie z mnóstwa złożonych szlaków, absolutnie nieodpowiednich dla początkujących i wspaniałych widoków. Do jazdy na łyżwach są wyposażone 2 czarne tory, 11 czerwonych, 6 niebieskich i 8 zielonych. Ich całkowita długość wynosi 30 kilometrów. Ponadto istnieją stoki przeznaczone do zawodów sportowych i freestyle. W tej części Vallnord, podobnie jak w innych, działa szkoła narciarska, w której odbywają się 4-8-letnie dzieci i klub dla najmłodszych, tam dzieci są szkolone przez 2-4 lata.

Аркалис

Pal i Arinsal

Ośrodki narciarskie Pal i Arinsal połączony kolejką linową i do nich łatwiej dotrzeć niż do Arkalis. Są znacznie bardziej popularni niż ich koledzy, ponieważ dają dużo więcej okazji do korzystania z jazdy na łyżwach dla początkujących. Dla początkujących są 4 utwory. Niebieskie trasy - 16, czerwone - 16 i czarne - 5. W tej części Vallnord znajdują się aż dwie szkoły narciarskie i dwa ośrodki szkoleniowe dla dzieci od 1 roku do 4 lat.

Niezależnie od wybranego kurortu, przed rozpoczęciem jazdy na łyżwach, dokładnie zapoznaj się z układem szlaków Vallnord. Tylko dlatego, że dostaniesz maksymalną przyjemność od reszty.

Пал-Аринсаль

Cechy terenu narciarskiego Vallnord

Generalnie Vallnord Andora To miejsce, w którym króluje rodzinna atmosfera, a wszystko zorganizowane jest w taki sposób, aby goście czuli się komfortowo. Na przykład w Vallnord obowiązuje system ski-pass. Jego istotą jest to, że kupujesz jedną plastikową kartę i możesz jej użyć do wyciągów ( Kolejka linowa Funikamp ) na całym terytorium Vallnord. Czas trwania takich kart może być różny. Skipass jest aktywowany podczas pierwszej podróży windą. Przed zakupem karty zaleca się dobrze zaplanować swoje wakacje, ponieważ nie będzie można ich wymienić ani zwrócić. W pobliżu wyciągów narciarskich w Vallnord znajdują się parkingi. I pomimo tego, że droga do nich wzdłuż serpentyn nie jest łatwa, w weekendy są dosłownie zapakowane.

Cóż, aby nie nosić nart z tobą z hotelu iz powrotem i nie nosić ich na wyciągu, możesz wynająć specjalną szafkę. Dzięki temu wakacje będą dużo łatwiejsze.

Карта трасс Вальнорда

Imprezy rozrywkowe

Ci, którzy podczas aktywnej jazdy na nartach będą zmęczeni jazdą na nartach, Vallnord sugeruje relaks w nieco inny sposób. W Arkalis można wybrać się na wycieczkę skuterem śnieżnym lub wycieczkę specjalnymi samochodami, które mogą pomieścić do 14 osób, spacery na rakietach śnieżnych lub nurkowanie pod lodem na górskim jeziorze. Pal-Arinsal oferuje swoim gościom inną rozrywkę. Tutaj możesz jeździć psim zaprzęgiem, latać helikopterem, staczać się po zboczu góry na nadmuchiwanym materacu, jeździć na sankach lub grać w mobilne gry strategiczne na świeżym powietrzu.

Одно из развлечений в Вальнорде - вертолетные экскурсии

Vallnord czy Grandvalira?

Vallnord w Andorze ma równie słynnego konkurenta - Grandvalira , połączenie narciarskie Pas de la Casa - Grau Roic i Soldeu - El Tarter . Główna różnica Grandvalira - park do freestyle'u, otwierający się przed najbardziej zdesperowanymi niespotykanymi dotąd perspektywami. Dla początkujących zdecydowanie nie jest to miejsce.