Ośrodek Pal-Arinsal znajduje się w zachodniej części Andora , w pobliżu miejscowości La Massana. Rozstrzygnięty ośrodek wypoczynkowy w malowniczej górskiej dolinie i jest zamknięty trzema grzbietami, więc zawsze jest tam miękki mikroklimat i świetna pokrywa śnieżna.

Ośrodek narciarski składa się z dwóch ośrodków: Pal i Arinsal. Odległość między nimi wynosi 7 km, a ostatnio zostały połączone przez wyciąg narciarski Seturia. Ten ośrodek jest najbliżej stolica Andory i granica z Hiszpanią. Pal-Arinsal w Andorze zapewnia swoim gościom wiele wygodnych tras do treningu, a także ambitne stoki dla sportowców. Tutaj możesz jeździć na snowboardzie, rowerach górskich, koniach i quadracyklach. Armatki sztucznego śniegu zapewnią ci trwały śnieg nawet latem. Pal-Arinsal w Andorze zawsze znajduje się w czołówce biur podróży, ponieważ jest świetna odpoczynek rodzinny z dziećmi .

Arinsal Center w Andorze

Urlop narciarski w Arinsal w Andorze jest doskonałym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W pobliżu dolnej stacji wyciągu znajduje się hotele , restauracje i kawiarnia. Arinsal ma około 20 nieskomplikowanych szlaków:

 • 2 zielone - dla początkujących i dzieci;
 • 7 niebieski;
 • 7 czerwony;
 • 5 złożonych czarnych.

Wszystkie trasy narciarskie zostały stworzone tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe. Od góry do samego dołu każda ścieżka jest otoczona słupkami, a także znakowanie. Na terenie Arinsal znajduje się centrum medyczne z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami. Odwiedzający są monitorowani pod kątem bezpieczeństwa za pomocą 250 kamer.

U podnóża gór w Arinsal jest znana szkoła narciarska, która zatrudnia około 100 instruktorów. Dla dzieci w wieku przedszkolnym zbudowano przedszkole, które działa również w weekendy.

W centrum Arinsal znajduje się najpopularniejsza dyskoteka Andora - SURF, w którym po sporcie można odpocząć.

Карта лыжных трасс
Center Pal

Pal znajduje się w parku przyrody. Ten ośrodek jest odpowiedni dla sportowców i narciarzy o średnim poziomie zaawansowania. Z centrum Arinsal do Pal można dojechać za pomocą bezpłatnych autobusów.

W tej części kurortu często odbywają się zawody sportowe i turnieje, w których może brać udział każdy odwiedzający. Na terenie Pal 27 utworzono utwory:

 • 5 zielony;
 • 9 niebieski;
 • 12 czerwonych;
 • 1 czarny.

Ogólnie rzecz biorąc długość tras narciarskich wynosi 32 km. Wszystkie są obsługiwane przez 12 wind i są monitorowane przez kamery monitorujące. Podobnie jak w Arinsal, Pal ma hotele, przytulne kawiarnie, centrum medyczne, przedszkole i snowpark dla dzieci.

Droga do Pal-Arinsal i ceny

Koszt wakacji w Pal-Arinsal zależy od liczby dni odpoczynku i wieku osoby odwiedzającej:

 1. Dla dzieci (6-15 lat) 1 dzień - 29 euro.
 2. Dzień dorosłych (16-64 lata) - 36 euro.
 3. 5 dorosłych dni - 160 euro, dzieci - 115 euro.
 4. Jeśli spędzasz w ośrodku więcej niż 6 dni, cena dla osoby dorosłej wyniesie 31 euro, a dla dziecka odpowiednio 21,50.
 5. Dzieci poniżej 5 lat, a także osoby w wieku powyżej 70 lat - bezpłatnie.
 6. Osoby w podeszłym wieku od 65 do 69 lat - 15 euro dziennie.

Możesz dostać się do Pal-Arinsal w Andorze autobusem. Co dwie godziny odjeżdża autobus wahadłowy z La Massana do ośrodka. Opłata za przejazd wynosi 1,5 euro.

Пал-Аринсаль веснойВид на хребет Пал-Аринсаль
Спуск на подъемниках в Пал-АринсальВершина трасс в Пал-Аринсаль