Stoki narciarskie na zboczach Andów oferują niezapomniane wrażenia. Ponieważ wszystkie te wioski znajdują się w sąsiedztwie, można do nich dotrzeć po prostu - zwykłym autobusem, który kursuje co 20 minut, wynajętym samochodem lub pieszo przez tunel. Prezentujemy ranking najlepszych ośrodków wypoczynkowych w Andorze, gdzie profesjonaliści i początkujący przyjeżdżają na stoki narciarskie.

Ośrodki narciarskie w Andorze dla początkujących

Nie wszystkie trasy są odpowiednie dla początkujących. W końcu szlaki do treningu powinny być z minimalnym odchyleniem i nie mieć zakrętów. Nie ma znaczenia, czy chodzi o dzieci, czy o osoby dorosłe, które nie mają żadnego doświadczenia w tego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu.

Soldeu

Najlepszy ośrodek narciarski Andora dla początkujących uznanych Soldeu - El Tarter . I choć ostatnio był połączony z Pas-da-la-Casa i Canillo, z tego tylko się polepszył i jest teraz nazywany Grandvalira . Ośrodek położony jest 19 km od stolicy, a całość jest dosłownie wciągnięta przez sieć wyciągów (32 sztuki) dla wygody turystów. Dla początkujących istnieje kilka łagodnych szlaków, które nazywane są ścieżkami dla dzieci.

Wioska znajduje się 203 km od Barcelony i 176 km od Tuluzy. Dzieci w wieku poniżej 6 lat mogą jeździć całkowicie za darmo, od 6 do 11 lat, opłata będzie od 59 do 192 euro, od 12 do 17 lat od 77 do 255 euro, a dorośli będą musieli zapłacić od 85 do 283 euro. Zapłata za zazdrość liczby zarezerwowanych dni. Sezon trwa od grudnia do marca.

Сольдеу

Vallnord

Niebieskie i zielone kolory są oznaczone dla początkujących. Ponadto istnieją ogrody narciarskie dla dzieci i zwykłe przedszkola dla dzieci, których rodzice zdecydowali się na małą przejażdżkę. Nawet dla początkujących, istnieje specjalna szkoła narciarska, która będzie również uczyć się snowboardu. Możesz zatrudnić rosyjskojęzycznego instruktora, zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłych.

Ponadto ośrodek posiada dwa wyspecjalizowane ośrodki zdrowia, a także 13 punktów zapalnych położonych tuż przy drodze. Oprócz jazdy na nartach można również pojeździć na skuterach śnieżnych, wybrać się na wycieczkę na zbocza na gąsiorku i nurkować na lodzie na górskim jeziorze.

Валлнорд
Ośrodki o wyższym poziomie złożoności

W poniższych ośrodkach polecamy osobom, które z pewnością jeżdżą na nartach i mają przynajmniej niewielkie doświadczenie w jeździe na nartach.

Addorra la Vella

Największy ośrodek narciarski w państwie - Andorra la Vella . I choć znajduje się w odległości od szlaków (od 4 do 7 km), nie czyni tego mniej popularnym. Jest to stolica księstwa, co oznacza, że ​​jest tu mnóstwo rozrywki dla turystów. Miasto położone jest u zbiegu trzech rzek, a na tle pasma górskiego wydaje się bardzo małe.

W nowoczesnych butikach i sklepach rzemieślników można kupić pamiątki i światowe marki. Doskonała obsługa hotelowa i przystępne ceny przyciągają turystów z całego świata. Miasto znajduje się 186 km od Tuluzy i 207 km od Barcelony.

Андорра-ла-Велья

La Massana

Resort Andorra La Massana jest dobre ze względu na bliskość stolicy (10 minut samochodem), która przypadła do gustu miłośnikom nocnego życia. Przed stokiem śnieżnym można dostać się do ski-busa - specjalnego autobusu dla narciarzy lub wynajętego samochodu. Nie tak dawno temu powstał tunel między stolicą a autostradą, co pozwoliło skrócić ścieżkę z 40 do 5 minut.

Kuchnia ośrodka bardzo różnorodny - od lokalnego katalońskiego po francuski. Ponadto odbywają się regularnie festiwale kulinarne. I chociaż nie ma drogi do La Massana, wszystkie hotele są wypełnione gośćmi, ponieważ znajduje się on w pobliżu każdej z tras stąd. Lokalne atrakcje obejmują kilka kościołów, a także muzeum komiksów.

Ла-Массана

Canillo

Miejscowość o tej samej nazwie znajduje się obecnie w kurorcie Grandvalira i znajduje się 6 km od Soldeu. Za 2,5 euro można dojechać autobusem, który kursuje co 20 minut między Andorra la Velli i Soldeu.

Chociaż kurort jest zimą, temperatura tutaj nie spada poniżej -2 ° C, ale częściej jest to plus. Sytuację ratują liczne armatki śnieżne, które utrzymują tor w doskonałym stanie.

Na głównym placu w Canillo znajduje się lodowisko z wypożyczalnią łyżew. W pobliżu znajduje się solarium, dyskoteka, sauna i basen. Podobnie jak w całej Andorze, istnieje również wiele restauracji, które oferują przekąski na każdy gust.

Канильо

Oprócz tych popularnych kurortów, można również odwiedzić inne, nie mniej interesujące wioski, w których biznes turystyczny jest w najlepszym wydaniu. Są to Escaldes, Pas de la Casa, Ordino-Arkalis, Pal Arinsal , Encamp i inni.