Andora to mały kraj, którego nazwa pochodzi od słowa "pustkowie", odrębnego księstwa, bez dostępu do morza, którego stolicą jest Andorra la Vella.

Co przyciąga wielu turystów każdego roku? Jak mówią: "To nie jest samo morze ...".

Andora - doskonałe miejsce do rekreacji, rekreacji i obcowania ze starożytną kulturą.

Słynna Andora, po pierwsze, jej ośrodki narciarskie.

Andora - Pireneje

Pireneje przechodzą przez całe terytorium Andory. Właśnie na terytorium Andory znajduje się najwyższy punkt tego górskiego systemu - Góra Coma-Pedrosa. Ostatnio w Pirenejach zbudowano wiele kolejek linowych i dźwigów. To nie jest zaskakujące. W końcu są tu najbardziej popularne kurorty, na przykład Grand Valira, Valnord, Pas de la Casa.

Andora atrakcji8

Ośrodki narciarskie w Andorze

Dwa główne ośrodki narciarskie w Andorze to Grand Valira i Valnord, z których każdy obejmuje kilka obszarów narciarskich. W zależności od celu podróży, zawsze możesz wybrać najbardziej odpowiednią trasę dla początkujących lub doświadczonych narciarzy, a także połączyć jazdę na nartach z pobytem w komfortowych hotelach z eleganckimi obiadami i bezpłatnym winem.

Atrakcje w Andorze2

Escaldes

Przedmieścia Andory to Escaldes, jedna z Andorańskich społeczności, która prawie łączy się ze stolicą. Ośrodek narciarski Escaldes, oprócz stoków, ma na swoim terenie unikalny kompleks źródeł termalnych.

Andora atrakcje3

Caldea

Jeśli chcesz się zrelaksować i dobrze się bawić, najlepszym miejscem na to w Andorze jest Caldea, kompleks termalny, który również znajduje się w Escaldes. Jest to jedyne w swoim rodzaju centrum relaksacyjno-relaksacyjne Andory, którego źródła termalne przyciągają wielu turystów. Kompleks termiczny w Andorze Caldea jest największy w Europie. Zajmuje powierzchnię 6 kilometrów kwadratowych. Caldea używa najgorętszego (68 stopni) źródła w Pirenejach. Obecność siarki i soli mineralnych w wodzie sprawia, że ​​jest wyjątkowa w gojeniu się ran, leczeniu alergii.

Andora atrakcje4Andora Atrakcje5

Kąpiele Caldea przyciągają turystów. Ciepła woda, maski, hydromasaż i urzekający spektakl w godzinach wieczornych - spektakl "Mondaygua".

Możesz odwiedzić lagunę, która jest naturalnym jacuzzi z bąbelkami lub odwiedzić łaźnie hindusko-rzymskie z wodą od 36 do 14 stopni.

Andora atrakcji6

Pas de la Casa

Ultra-niedojrzały kurort z doskonałą trasą i pubami Pas de la Casa, Andora leży na północny wschód od kraju, zaledwie pięć kilometrów od Escaldes. Ośrodek położony jest na najwyższej wysokości 2100 m. Wioska jest w pełni przystosowana do wypoczynku turystów, z miejscową ludnością około 80 tysięcy osób. Pas de la Casa to najbardziej oddalone centrum stolicy. Oto tory, zaprojektowane głównie dla doświadczonych narciarzy. Pas de la Casa to większa część obszarów narciarskich w Grande Valira.

Andora atrakcji7

Jeśli chcesz zapoznać się z historią Andory, jest wiele zabytków o ogromnej wartości historycznej.

Casa de la Valle

Miłośnicy starożytności przyciągają Andorę Casa de la Val - stary parlament, najstarszy budynek w stolicy (1580 r.), Położony w samym jego centrum. Tutaj możesz zapoznać się z historią Andory i jej systemem sądowniczym i prawnym.

Typowy wygląd zamku to szary, nieobrobiony kamień, brak elementów wystroju. Pierwotnie budynek był pomyślany jako wieża obronna. I dopiero długi czas później budynek został wykupiony, a za 300 lat parlament siedział. Oczywiście wielokrotnie w tym czasie budynek był przebudowywany. Było w nim więzienie, hotel i kaplica. Wieża służyła jako miejsce wartownicze i gołębica. Herb i flaga Księstwa Andory są przechowywane w kaplicy.

Turyści mogą zobaczyć freski z XVI wieku, zabytkową komodę z siedmioma zamkami (klucz z każdego z nich był przechowywany przez siedmiu przedstawicieli parku), które zawierały wszystkie ważne dokumenty Andory. Odwiedź muzeum pocztowe.

Andora atrakcje9

Andora nie zawiedzie ani jednej osoby, która odpocznie, będzie się dobrze bawić i stanie się zdrowsza. Nic dziwnego, że przepływ turystów do Andory jest niewyczerpany.

Turyści będą zainteresowani, aby wiedzieć, że do odwiedzenia Andory paszport i Wiza Schengen .