Trzeci poród Istnieje opinia, że ​​każde kolejne narodziny są łatwiejsze i krótsze niż poprzednie. Jak naprawdę się dzieje i jaki scenariusz należy skonfigurować dla mamusi, która ma już dwoje dzieci? Jeśli warunkowo podzielimy opinie na ten temat na wszystkie autorytatywne osoby, to około 60% uważa, że ​​trzecia ciąża i poród kobiety są łatwiej tolerowane niż druga, a zwłaszcza pierwsza.

Ile tygodni może rozpocząć trzecia porcja pracy?

W większości przypadków każde kolejne narodziny rozpoczyna się wcześniej niż poprzednie. Jeśli pierwsza ciąża zakończyła się w czterdziestym tygodniu, to trzecią można się spodziewać już w 37 tygodniu. Dzieje się tak, ponieważ ściany macicy, które są nadmiernie rozciągnięte po kilku ciążach, nie mogą dłużej utrzymywać ciśnienia płodu, a szyjka macicy z reguły skraca się znacznie wcześniej niż przepisane czterdzieści tygodni.

Jak długo trwają trzecie porody?

Tutaj lekarze i matki są zgodni opinii - najdłuższy pierwszy poród, trwają około 12 godzin. Wszystkie poniższe czynności przez 3-4 godziny są krótsze, a trzecie może być szybkie. Ale powinieneś wiedzieć, że mówimy o normalnym przebiegu ogólnego procesu, ponieważ jeśli są jakieś patologie, pojawienie się dziecka może być opóźnione.

Czy jest to łatwiejsze lub trudniejsze do trzeciego porodu?

Nie może być jednej opinii, ponieważ każda ciąża nie jest inna. To samo można powiedzieć o narodzinach dziecka. Ale w większości przypadków kobiety, które przeżyły poród po raz trzeci, mówią, że łatwiej im było rodzić, ciało już automatycznie wykonuje sygnały mózgowe, a mama wie, jak zachowywać się właściwie w danej sytuacji.

Z psychologicznego punktu widzenia ciąża i poród trzeciego dziecka są znacznie spokojniejsze, ponieważ chociaż kobieta boi się bólu porodowego, już ona zna ten proces i dlatego traktuje to jako należne.

Cechy trzeciego porodu

Pozytywne punkty to fakt, że szyjka macicy ujawnia się szybciej, a zatem proces jest przyspieszany.

Trzeci poród To, na co nie mamy wpływu, to niepewna pozycja dziecka w macicy, ze względu na jego słabość i rozciągnięte ściany. Dziecko może się obracać i przewracać nawet podczas porodu.

Są możliwe krwotok poporodowy i bolesne skurcz macicy często obserwuje się słabość aktywności zawodowej, dlatego stosuje się stymulację procesu. Możesz nauczyć się od doświadczonych koleżanek lub z literatury o tym, jak mają się odbywać trzecie narodziny, aby mieć pojęcie, na co powinieneś się przygotować, ale nie powinieneś próbować życia kogoś innego, ponieważ każdy organizm jest indywidualny, a ciąża jest wyjątkowa. Główną gwarancją udanych trzecich porodów jest pozytywne nastawienie i samodzielność!