Niestety, trzecie urodzenie jest rzadkim zjawiskiem, ponieważ nie każda kobieta decyduje się na więcej niż dwoje dzieci. Z drugiej strony trzecia ciąża Z reguły jest to pożądane i zaplanowane, a kobieta sama, idąc już "pobitymi" ścieżkami, wie, czego się spodziewać. Uważa się, że re-ciąża kończy się wcześniej niż poprzednia, więc przyszłe potrójne matki są zainteresowane tym, ile tygodni następuje trzecie urodzenie.

Cechy trzeciej ciąży

Z reguły ciąża trzeciego dziecka jest znacznie łatwiejsza i spokojniejsza. Z jednej strony kobieta cierpi na mniej od zatrucia, z drugiej strony kobieta w ciąży nie martwi się obawą o nadchodzące narodziny. Mówiąc o tym, jak długo trzeci poród wielu ekspertów zauważa wczesny początek porodu. Jeśli pierwsze dziecko ma około 40 tygodni, to trzecie urodzenie z reguły rozpoczyna się w 37-38 tygodniu ciąży.

Niezależnie od tego, w którym tygodniu rozpoczyna się trzecia porcja, ogólna aktywność w tej sytuacji jest zwykle szybka - do 4 godzin. Szybka dostawa jest spowodowana łatwiejszym otwarciem szyjki macicy.

Powikłania trzeciego porodu

Pomimo tego, że trzecie dziecko pojawia się znacznie szybciej i z reguły jest lżejsze niż jego poprzednicy, poród ma swoje cechy. Warto zauważyć, że podczas trzeciej ciąży istnieje ryzyko zaostrzenia się chorób przewlekłych, których musi przestrzegać wykwalifikowany specjalista.

Trzecim porodom często towarzyszy wtórna słabość porodu. Ze względu na nadmierne rozciągnięcie ściany brzucha i słabe mięśnie macicy, aktywność pracy w drugim etapie porodu może się zmniejszyć, co będzie wymagać stosowania leków.