Dbanie o Twoje zdrowie i urodę nie powinno ograniczać się tylko do wizytujących lekarzy i spa, jeśli chcemy być w dobrej formie, musimy trenować każdą część naszego ciała, w tym mózg. Naukowcy od dawna odkryli, że człowiek starzeje się, gdy jego mózg się starzeje - mózg, podobnie jak każda inna część ciała, potrzebuje aktywności, w przeciwnym razie zapomina o swoich umiejętnościach.

Głupotą byłoby kłócić się z tym faktem, ale czytanie jest świetnym sposobem na utrzymanie mózgu w działaniu przez całe życie. Ci, którzy regularnie otwierają książki, są świadomi korzyści płynących z czytania z pierwszej ręki - łatwiej im jest budować kariera , umiejętnie zapuszczają korzenie w różnych ustawieniach, tacy ludzie są w stanie utrzymać rozmowę na dowolny temat i łatwo poradzić sobie ze stresem.

Jaki jest pożytek z czytania?

Po pierwsze korzyści płynące z czytania książek w rozwoju uwagi, koncentracji, pamięci i fantazji. Pomyśl o sobie, aby coś przeczytać, musisz się skoncentrować - rozproszony przez każdy hałas, ty i kilka linii nie opanujesz. Ponadto, aby nie odstępować od intencji autora, konieczne jest utrzymywanie mózgu w dobrej kondycji przez cały czas. Ponadto, czytając, fantazjujesz - wyobraź sobie zewnętrzny i wewnętrzny wygląd postaci, sympatyzuj z nimi lub rozkoszuj się nimi, w końcu wyobraź sobie siebie na swoim miejscu.

Wszystkie te czynniki są najskuteczniejszą pomocą w życiu codziennym.

Po drugie, korzyści z książek i czytania przejawiają się w dzienniku komunikowanie się . Po przeczytaniu kilku prac z rzędu szybko zauważysz, jak zmienił się Twój styl prezentacji - wyrażasz swoje myśli jasno, zrozumiale i kompetentnie, co doceniają rozmówcy. Ponadto zwiększasz poczucie pewności siebie, ponieważ wiesz, że jesteś wystarczająco dobrze poinformowany, aby wesprzeć rozmowę w dowolnym środowisku.

Po trzecie, czytanie naprawdę chroni nas przed chorobą Alzheimera. Nawyk utrzymywania dobrej kondycji mózgu jest stale wysoko ceniony przez nasze ciało, a przy ciele, które jest stale wyszkolone, jest mało prawdopodobne, aby jakakolwiek choroba wystąpiła.