Co to jest captcha to specjalny alfabetyczny lub alfanumeryczny kod wprowadzany przez użytkownika, aby mógł on pozostawić reklamy lub komentarze na stronie. Jest to specjalny sposób weryfikacji użytkownika, dzięki któremu można odróżnić prawdziwych ludzi od botów komputerowych, czyli chroni stronę internetową przed spamem.

Kapcha - co to jest?

Termin "captcha" (nacisk na pierwszą sylabę) pochodzi od złożonego angielskiego skrótu - CAPCHA - i jest tłumaczony dosłownie jako w pełni zautomatyzowany ogólny test Turinga (jeden z pionierów informatyki), który umożliwia odróżnienie maszyny od osoby. Captcha to specjalny tekst komputerowy składający się z trudnych do odczytania i nierównomiernie napisanych znaków - liter, cyfr, obrazów, w celu przeprowadzenia weryfikacji użytkownika i ochrony witryny przed automatycznym spamem (botami) i przed włamaniami.

To, co jest captcha podczas rejestracji, to specjalny test, który pomaga odróżnić osobę, która chce zarejestrować się na stronie, od spamera, który chce zarejestrować się we wszystkich witrynach z rzędu, aby stworzyć niepożądany biuletyn. Podczas rejestracji w usłudze użytkownik musi wprowadzić parę trudnych do odczytania znaków w specjalnym formularzu poniżej.

Dlaczego potrzebuję CAPTCHA?

Kapcha dla witryny jest dostarczany w celu ochrony witryny przed złośliwymi niechcianymi programami, które:

 • wyślij denerwujące reklamy;
 • wstawić niepotrzebne linki do różnych programów do pobrania;
 • spróbuj zhakować stronę.

Rozumie się, że roboty programistyczne, wpadające na obraz z trudnym do odczytania tekstem lub arytmetycznym przykładem, przechodzą przed nimi i nie mogą się przebić. Człowiek może z łatwością odróżnić symbole na obrazku, niezależnie od tego, czy są to liczby zapisane jedna na drugiej, litery przecięte linią, czy nieskomplikowane równanie. W ostatnim czasie capcha stał się bardziej skomplikowany dla samochodów i łatwiejszy dla ludzi. Na przykład zadanie można znaleźć na zdjęciach obrazów z nazwami ulic. Po prostu kliknij kilka zdjęć z kilku.

captcha, co to jest

Rodzaje captcha

Czasami trudno jest użytkownikom zrozumieć, po raz pierwszy, czym jest captcha, ponieważ istnieje kilka rodzajów tego kodu i różnią się one znacznie od siebie nawzajem:

 1. Alfabetyczny lub numeryczny jest złożonym CAPTCHA, ponieważ znaki są zapisane w nieczytelnym formacie: litery / cyfry nakładają się na siebie lub zapisywane tak krzywo, że trudno je zdemontować.
 2. Zdjęcia - tutaj użytkownik powinien, na przykład, z dziewięciu zdjęć wybrać te, które pokazują billboardy, samochody, znaki drogowe. Jest to prosty test określający "ludzkość" użytkownika, ponieważ wystarczy kliknąć wybrane zdjęcia. Czasami obraz powinien być prawidłowo ułożony, aby wyglądał harmonijnie (na przykład drzewo powinno być ustawione pionowo, a nie poziomo).
 3. Capcha z przykładami - musisz odejmować, dodawać, mnożyć. Z reguły równanie jest niezwykle proste na poziomie 2 + 2, ale na zamkniętych stronach są również bardziej złożone przykłady.
 4. Najprostszym rodzajem weryfikacji jest zaznaczenie pola "Nie jestem robotem".

Zły CAPTCHA - co to jest?

Jeśli użytkownik wprowadził znaki z obrazów nieprawidłowo, oznacza to, że captcha nie przeszedł weryfikacji, to powinieneś wprowadzić kod ponownie, ale liczby i litery są już różne. Biorąc pod uwagę, że często kody te są prawie niemożliwe do odróżnienia, ponieważ litery są nierówne, liczby mieszczą się jeden na drugim, co utrudnia odczyt, a następnie błędny kod jest bardzo często wypełniany przez użytkowników.

Zapewniając ochronę, wiele witryn traci użytkowników. Często chcę, w posłuszeństwie wobec jakiegoś impulsu, zostawić komentarz lub odpowiedź. Ale tutaj system mówi, że musisz wpisać znaki z obrazka. Te postacie są tak nieczytelne, że po popełnieniu kilku błędów i utracie kilku komórek nerwowych, użytkownik po prostu nie chce próbować opuszczać strony. A niektórzy nie rozumieją, dlaczego wszystko to jest konieczne, co to jest, a kiedy to widzą, natychmiast opuszczają stronę, z obawy, że jest to spam, wirus lub coś podobnego.

Jak poprawnie wprowadzić captcha?

Aby zachować nerwy i nie wypełniać kodu wiele razy, zgadywanie CAPTCHA musi odbywać się według kilku zasad:

 • cyfry i litery w prostym kodzie numerycznym lub alfabetycznym należy wprowadzać bez spacji, przecinków, kropek;
 • aby wejść powoli, aby ponownie sprawdzić wprowadzone znaki unikając literówek;
 • ale jeśli w samym przykładzie dwa słowa są zapisywane przez przestrzeń, to też trzeba je umieścić;
 • znaki interpunkcyjne, jeśli są zaznaczone na zdjęciu, również muszą zostać wprowadzone;
 • jeśli zadaniem jest decyzja o danym przykładzie, tylko odpowiedź jest wprowadzana do wykresu, a nie do przykładu z rozwiązaniem;
 • uważnie przeczytaj zadanie, jeśli chcesz wybrać z obrazów dowolne obrazy (na przykład musisz znaleźć znaki drogowe, a to nie jest to samo, co billboardy z reklamami lub nazwy ulic).
gotówka w kasie

Jak ominąć CAPTCHA?

W Internecie istnieje wiele reklam, które są programami, które automatycznie dekodują kody. A te programy można łatwo pobrać, ale za te pieniądze. Tego rodzaju usług nie można zaufać, ponieważ nadal jest bardzo paradoksalne, że osoba zostanie wprowadzona z symbolami z obrazów robota, aby udowodnić, że ta osoba nie jest robotem. Przez 17 lat istnienia capcha nadal nie ma właściwych programów obchodzenia środków. Będę musiał wprowadzić znaki ręcznie.

Zarobki na CAPTCHA

Wśród licznych sposobów zarabiania w sieci jest takie, jak wprowadzenie captcha za pieniądze. Wynikając z faktu, że w trybie automatycznym nie można wprowadzić tego kodu, potrzebni są prawdziwi użytkownicy, którzy zrozumieją tę "sieć" złożonych, pięknie napisanych postaci i będą je kolejno umieszczać. Usługi, dzięki którym można zarobić dodatkowe pieniądze przy wprowadzaniu kodów ze zdjęć:

 • RuCapcha.ru;
 • Antigate.ru
 • Kolotibablo.com.

Ile możesz zarobić na Captcha?

Zarobki przy wprowadzeniu CAPTCHA są bardziej odpowiednie dla tych, którzy dopiero zaczynają karierę w otwartych przestrzeniach Runetu, ponieważ nie jest to szczególnie opłacalne. Praca nie jest trudna, wystarczy poprawnie rozwiązać obrazy rebusowe. Za każdy prawidłowo wydrukowany obraz osoba otrzymuje od jednego do trzech groszy. Oznacza to, że chodzi o rubel lub dwa za sto zdjęć. Niektórzy nie poddają się i zarabiają do 300 rubli dziennie, ale z reguły nie można zarabiać więcej niż 30 rubli dziennie za pomocą capchet.

Plusy tego dochodu:

 • pasuje nawet do dzieci, ponieważ nie ma w tym nic trudnego - wystarczy przedrukować kody lub rozwiązać najprostsze zadania;
 • możliwość pracy z domu.

Minusy za wrzucanie postaci za pieniądze:

 • bardzo niskie dochody (w ciągu miesiąca nawet tysięcy rubli nie można zarobić);
 • wzrok spada (żartujemy, że przez miesiąc takiej pracy można łatwo zarobić sobie nowe okulary).