Większość użytkowników łatwo posługuje się terminami, nie myśląc o ich znaczeniu. Nawet fakt, że jedno słowo jest używane w różnych kontekstach, nie jest już dłużej zaskakujący, chociaż należy zwracać na to uwagę. Jaki jest interfejs - interakcja między ludźmi i technologią, która w naszych czasach objawia się w wielu obszarach.

Interfejs - co to jest?

Często słowo to migocze w terminologii komputerowej, chociaż często odwiedza go iw zupełnie innym kontekście. W psychologii inżynierii termin ten jest wyjaśniony jako różne metody komunikacji między użytkownikiem a sprzętem biurowym. Nazwa "interfejsu" pochodzi z języka angielskiego, w tłumaczeniu oznacza "między osobami". W dziedzinie technologii internetowych termin ten obejmuje systemy ujednoliconej komunikacji, które gwarantują wymianę danych między obiektami. Najczęstszym terminem jest "interfejs użytkownika" - zestaw metod, które pomagają osobie zarządzać sprzętem.

Specjaliści wyróżniają dwa typy:

 1. Typ interfejsu logicznego. Zbiór ustalonych algorytmów i umów do wymiany danych między elementami.
 2. Fizyczny typ interfejsu. Połączenie danych automatycznych, fizjologicznych i wielofunkcyjnych, z pomocą których realizowana jest komunikacja.

Jego klasyfikacja ma ten termin w definicji zestawu oprogramowania i sprzętu, które tworzą połączenie między urządzeniami:

 1. Interfejs maszyny jest kombinacją przewodów, obwodów łączących z elementami komputera i algorytmów sygnalizacji. Są po prostu połączone i multiply połączone.
 2. Interfejs zewnętrzny - koncepcja relacji między komputerem a zdalnymi urządzeniami. Istnieje interfejs peryferyjny i sieć.
interfejs co to jest

Czym jest intuicyjny interfejs?

Czym jest interfejs użytkownika, to taki, w którym jedna osoba reprezentuje jedną pozycję, a druga - urządzenie. Fraza często odnosi się do ludzi IT, ale już w interpretacji zestawu sposobów i praw interakcji systemu:

 • Menu telewizora i pilot zdalnego sterowania;
 • ekran zegara i jego ustawienia;
 • tablica urządzeń i dźwignie zarządzania.

Jeśli weźmiemy pod uwagę interfejs systemu, jako komunikację między użytkownikiem a sprzętem biurowym, można go scharakteryzować jako dialog. Użytkownik wysyła żądania danych do sprzętu biurowego lub prosi o pomoc, aw zamian otrzymuje niezbędne uwagi lub wskazówki do działania. Interfejs użyteczności jest cechą tego, jak wygodny jest, ergonomiczny i jaki wysiłek wymaga uzyskania najlepszego możliwego rezultatu.

Co to jest interfejs strony?

Jeśli interfejs jest zestawem sprzętu i oprogramowania, który gwarantuje interakcję urządzeń, strona internetowa jest wbudowanym mechanizmem komunikacji między użytkownikiem a systemem. Użytkownik może:

 • korzystać z usług;
 • składać zamówienia i zamówienia;
 • wypełnij kwestionariusz.

Czym jest "przyjazny interfejs"? Termin oznacza, że ​​wygląd zasobu jest podobny, mechanizm jego działania jest jasny, system jednoznacznie rekomenduje. Podstawowe wymagania dotyczące interfejsu witryn:

 • naturalność;
 • konsystencja;
 • bezpośredni dostęp do systemu pomocy;
 • logiczność.

Jaki jest interfejs w komputerze?

Bardzo ważną rolę odgrywa interfejs użytkownika aplikacji, ponieważ sam program jest oceniany pod kątem tych wskaźników. Twórcy zwracają uwagę na następujące kluczowe punkty:

 1. Odniesienie do urządzenia, dla którego tworzony jest wniosek.
 2. Ikona musi odzwierciedlać główny pomysł.
 3. Obszar, w którym naciśnięty jest ekran dotykowy, powinien mieć znaczący błąd.

Interfejs systemu operacyjnego

Istnieje również termin taki jak "interfejs systemu operacyjnego" - zestaw narzędzi, które są przekazywane przez zespoły zarządzające. Następny jest podział na podgatunki:

 1. Interfejs wiersza poleceń jest rodzajem komunikacji tekstowej między użytkownikiem a komputerem, gdy frazy są wprowadzane ręcznie na klawiaturze.
 2. Interfejs programu - żąda programów nadawczych. Opracowano szereg narzędzi systemu operacyjnego, z których użytkownik wybiera.
interfejs użytkownika

Czym jest interfejs programu?

Interfejs programu to zestaw wiodących elementów programu, które pomagają użytkownikowi wykonać szereg działań: klawisze i okna na monitorze. Aby obejrzeć film, używają programu Media Player i już dostosowują przyciski i silniki obrazu i dźwięku. Interfejs systemu gwarantuje niezbędne dane w programach, przydziela dwa typy stron interfejsu:

 1. Zapytania, w których zaimplementowano podejście zorientowane na menu.
 2. Wyniki wyszukiwania.

Interfejs gry

Co to jest interfejs graficzny to rodzaj interfejsu użytkownika, w którym menu i przyciski są prezentowane na ekranie w postaci graficznych obrazów. Daje on graczom online możliwość kontrolowania bohaterów i komunikowania się z innymi graczami. Dzięki temu programowi użytkownicy wprowadzają dowolne działania liczbowe za pomocą myszy lub klawiatury. Ten rodzaj został stworzony dla wygody w pracy specjalistów technicznych, ale ostatecznie stał się wynalazkiem, który ukształtował rynek komputerów osobistych.