Bez względu na to, ile psa uczy się, aby niczego nie odbierać na ulicy, nadal próbuje w tajemnicy odebrać coś od właściciela. Cóż, jeśli dostaniesz pyszną kość neoglodannaya. Ale domowe zwierzątko, nie przyzwyczajone do życia na ulicach, może złapać i coś znacznie bardziej niebezpiecznego dla siebie.

Oznaki zatrucia

U psów występują ogólne i specyficzne oznaki zatrucia. Zatem zachowanie psa, który zjadł, napił się lub powąchał "coś jest nie tak", będzie się znacząco różnić od zwykłego. Na przykład pies o łagodnej naturze z powodu zatrucia może nagle stać się agresywny i zwykle aktywny pies usiłuje usiąść, by odpocząć.

Wśród pierwszych objawów zatrucia u psów wydzielają się weterynarze wymioty , biegunka , przebarwienia błony śluzowej jamy ustnej i nosa oraz skóry. Jeśli zatrucie jest ostre, zwierzę może ślinić się, jęczeć, chować się w ciemnym kącie.

Pierwsza pomoc w zatruwaniu psów

Rezultat pomocy zwierzęciu z zatruciem zależy w dużym stopniu od substancji, na którą został zatruty. Z reguły trudno jest się o tym dowiedzieć, zwłaszcza jeśli kłopoty miały miejsce na ulicy, gdzie pies chodzi bez smyczy. Postępować zgodnie z następującym wzorem:

1. Musisz znaleźć źródło i ścieżkę zatrucia, czyli co dokładnie i jak pies został otruty. Im szybciej można to wyjaśnić, tym większe są szanse na uratowanie zwierzęcia. Tak więc, produkty o niskiej jakości i trucizny dostają się do organizmu w ten sposób:

  • przez usta do żołądka;
  • przez wdychanie trujących oparów;
  • przez skórę.

2. Konieczne jest zatrzymanie działania trucizny lub innej trującej substancji na zwierzęciu. Na przykład, jeśli pies został otruty przez dichlorfos rozpylany w pomieszczeniu, konieczne jest noszenie respiratora, aby nie zatruć się również, aby wyprowadzić psa na świeże powietrze tak szybko, jak to możliwe. Jeśli trucizna została rozlana na wełnę (na przykład kwas), koniecznie trzeba ją zmyć dużą ilością bieżącej wody. Objawy zatrucia u psów1 Jeśli pies zostanie otruty przez zjedzenie czegoś, musi natychmiast wywołać wymioty w nim chłodnym i słabym (lekko różowawym) wodnym roztworem nadmanganianu potasu.

3. Pilnie dostarcz zwierzęciu do weterynarza - samoleczenie może kosztować go życie!

Zatrucie trucizną

Wśród objawów zatrucia psa z trucizną inną niż wymienione są krwawienia z moczem i kałem, utrata orientacji, rozszerzenie lub kurczenie się głównych źrenic, drgawki, chrypka i zmiana pulsu. Aby ustalić, co dokładnie pies otruł, pożądane jest dostarczenie do kliniki próbek wymiocin, kału lub resztek jedzenia. Na ich podstawie lekarz będzie mógł odebrać antidotum.