Z wyglądu jest całkiem uroczymi i ciekawymi zwierzętami. Osobliwością Shar Pei jest obecność głębokich fałd na skórze i języku, który ma niebiesko-czarny kolor.

Opis Shar Pei

Sharpay - Jest to rasa psów myśliwskich i stróżujących, pochodząca z krainy wschodzącego słońca - Chin. Ich waga może dochodzić do 25 kg, a wysokość do 51 cm, głowa jest dość duża w stosunku do ciała. Chińczycy scharakteryzowali kształt głowy Sharpei jako melona. Ma płaską czaszkę i zmarszczki na czole i policzkach. Ozdobą szerokiego pyska, oprócz głębokich fałd, jest duży nos i małe uszy, które wyglądają jak prawy trójkąt. Cechą szczególną tej rasy jest wysoki ogon, niewielki rozmiar. Musi być zgięty. Ciało pokryte jest krótkim i mocnym płaszczem, bez podszerstka, jego kolor może się różnić w spektrum od czarnego do kremowego.

Charakter rasy shar pei

Pomimo uroczego wyglądu, ma silny, asertywny i silnej woli charakter, który jest przedmiotem obszernego opisu. Zachowanie Sharpei jest niezależne i niezależne. Na samym początku mieszkania z takim czworonożnym przyjacielem właściciel musi natychmiast pokazać, kto jest w domu. W przeciwnym razie ryzykuje, że nie zyska wiarygodności u psa. Ten obrót wydarzeń obfituje w fakt, że Sharpey będzie wizualnie pokazywał swoją niezależną postać, całkowicie odmawiając spełnienia poleceń gospodarza.

Z wyglądu psy są bardzo flegmatyczne i wykazują się wytrwałością z godną pozazdroszczenia spokojem.

W różnych opisach rasy Shar Pei jest zawsze mowa o trudnej naturze zwierzęcia. Jeśli chodzi o szkolenie właścicieli, szczególnie nowicjuszy w tej branży, nie jest to łatwe. Ale najważniejszą zasadą jest nieelastyczność. Bądź wytrwały w swoich żądaniach, a na pewno odniesiesz sukces.

Sharpei w żadnym wypadku nie jest głupi i jeśli wyjaśnia, dokąd się udać toaleta gdzie jeść, co jest możliwe, a co nie, wtedy na pewno się tego nauczy. Dla takiego specjalnego psa i edukacji powinno być ze specjalnym podejściem. Dlatego ustalcie jasne zasady postępowania w rodzinie i trzymajcie się ich wspólnie, wtedy wasz zwierzak nie będzie miał innego wyboru, jak to zrobić z wami.