Tylko nieostrożny właściciel wyśle ​​swojego psa na zewnątrz przy złej pogodzie. Długie spacery na świeżym powietrzu są dobre, jeśli pies jest dorosły i ma dobre zdrowie. Taki pies będzie mógł długo czekać na przybycie właściciela, nie ośmielając się "plotkować" w domu. Ale co, jeśli twoje zwierzę to małe szczenię lub stary pies, wycieńczony chorobą? W końcu nie jest tajemnicą, że większość właścicieli, którzy są poza domem, wyczerpuje ciągłą refleksję na temat tego, czy zwierzę czeka, czy na dywanie. W tym przypadku toaleta dla psów - najlepszy sposób! Do chwili obecnej istnieje ogromna gama produktów, które pozwalają wybrać toaletę dla psów, w zależności od rasy, wieku i płci czworonożnego zwierzaka. Jeśli wybierzesz odpowiednią toaletę, nauczenie psa będzie bardzo proste. Schemat kolorów pozwoli ci wybrać opcję pasującą do wnętrza domu.

Czym są toalety dla psów?

Istnieją następujące produkty dla psów, znacznie upraszczające ich konserwację:

  1. Toaleta dla psów ze słupkiem to odpowiednia opcja dla psów, odpowiadająca ich naturalnym instynktom. Toaleta dla psów i chłopców będzie idealnym rozwiązaniem dla psów, które nie mają takiej możliwości, aby odciążyć się poza domem.
  2. Duża toaleta dla psów jest alternatywą dla zwierząt mobilnych, które nie są zadowolone ze zwykłej wielkości tacy. Toaleta dla dużych psów używana jest bardzo rzadko i, z reguły, tylko w przypadku niezdrowego ostatniego.
  3. Toaleta dla psów z kolektorem jest łatwa w użyciu i higieniczna do czyszczenia, dzięki specjalnej siatce i pojemnikowi na dnie tacy. Toaleta dla psów z siatką może być pokryta dywanem na górze i wypełniona specjalnym chłonnym wypełnieniem. Możesz podłożyć chłonną, usuwalną pieluszkę pod siatką, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach.
  4. Toaleta dla małych psów może mieć różną wielkość tacy i zawartość chłonną.
  5. Zamknięta toaleta dla psów jest używana dla niespokojnych małych psów lub szczeniąt, które nie są przyzwyczajone do "robienia interesów" w pełnym widoku wszystkich. W takiej tacy pies czuje się chroniony i może bezpiecznie używać go zgodnie z jego przeznaczeniem.
Rodzaje absorbentów

Pielucha na toaletę psa będzie prawdziwym prezentem dla właściciela, ponieważ może być używana jako wymienny wypełniacz do tacki, a także ściółka pochłaniająca wszystkie nieprzyjemne zapachy. Taką pieluchę można zabrać na drogę, wyściełając dno przenośnego domu lub używając jej jako pościeli do porodu.

Mata do toalety dla psów jest trudniejszą alternatywą dla pieluchy. Mogą również zakrywać swoje toalety i nieść, ale w przeciwieństwie do pieluszek są zwykle gumowane.

Kilka wskazówek dotyczących szkolenia psów na tacy

Toaleta jest umieszczona w oddzielnym miejscu, z dala od miejsca spożywania posiłków i miejsca do spania. Na tacy należy umieścić ściereczkę z zapachem moczu, ponieważ psy często trafiają w to samo miejsce, przyciągane własnym zapachem. Jeśli to konieczne, musisz uzyskać moment, w którym pies zacznie przysiadywać i przenosić go na tacę. toaleta dla małych psów Po wypróżnieniu, powinieneś zachęcać swojego zwierzaka z uczuciem i delikatnością. Jeśli pies udał się w inne miejsce, konieczne jest wyrażenie niezadowolenia i przeniesienie zwierzęcia na tacę nową szmatką z zapachem moczu. Dobrze jest poradzić sobie z miejscami, w których zwierzę wpadło w tarapaty z "chuliganami", z zapachowymi olejkami eterycznymi, takimi jak lawenda - ten zapach odstraszy takie owady i owady poplamione krwią, a jednocześnie psotny zwierzak.

Wybierając produkty toaletowe dla swojego zwierzaka, musisz przede wszystkim bazować na funkcjonalności i jakości produktu. W końcu zdrowie i humor zwierzaka są całkowicie w rękach troskliwego właściciela!