Pomarszczony pies ma swoją nazwę ze względu na twarde krótkie włosy. W języku chińskim "shar-pei" oznacza "wełnę z piasku". I rzeczywiście, jest trochę kłujący i szorstki.

Charakterystyka rasy Shar Pei

Ta rasa psów ma raczej silną wolę. Są pryncypialne. Dlatego podnoszenie szczeniaka sharpeya musi zaczynać się od momentu narodzin. Jednocześnie metody szkolenia nie powinny być kategoryczne i sztywne.

Shar Pei - zrównoważone osoby. Nigdy nie będą szczekać bez poważnego powodu. Ich zazdrość można pozazdrościć, bo walczący charakter przodków może oczywiście objawić się w twoim zwierzaku, ale do tego trzeba go doprowadzić do rozproszenia. W rzeczywistości są niezwykle cierpliwi i spokojni. Prawdopodobnie to szlachetne usposobienie psa pozwala jej znieść bezwstydne sztuczki dzieci.

Shar Pei nie lubi nieznajomych. Oczywiście, nie spieszy się, aby go ugryźć i rozerwać, ale nie powinieneś próbować go pogłaskać, w zamian może skrzywdzić źle.

Shar Pei - opieka i konserwacja

Sharpei jest dość kapryśny troska często chorują. Zdarza się, że dolna warga jest owinięta wokół zębów, stan zapalny, a pies nie chce jeść. Pomoże w tym tylko szybka operacja.

Niektóre pokarmy mogą powodować alergie. Psy mają słabe uszy i skórę. Ukąszenia owadów mają bardzo nieprzyjemny wpływ na zdrowie tych zwierząt. Po przejściu pies może zaczerwienić nogi. Aby złagodzić sytuację, można je leczyć kremem dla dzieci dodając odrobinę oleju z drzewa herbacianego.

Shar Pei - opieka i karmienie

Ponieważ Shar Pei ma alergię na pokarm, zwróćmy uwagę na jedzenie, które bez obaw można zaserwować delikatnym zwierzętom. To prawda, że ​​niektórzy radzą, aby karmić psa wyłącznie naturalną żywnością, inni - kupować żywność premium. Nie oznacza to, że obie strony są w błędzie. Po prostu musisz sam ustalić, co jest najlepsze dla zwierzaka.

Ale zanim zdecydujesz się na przygotowanie konkretnego rodzaju diety, sprawdź listę produktów, które nie powodują alergii Twojego zwierzaka. Pierwszą na liście, jak już wspomniano, jest ryż. Dalej - kasza gryczana, a nawet płatki owsiane.

Mięso dla Shar Pei nadaje się tylko do chudego: wołowina lub królik. Możesz dodać indyka do menu. Lepiej wszystko ugotować i wylać bulion. Zaleca się mieszanie mięsa z ryżem. To samo dotyczy ryb i warzyw. Mogą nawet zostać wystawione na olej roślinny. Oto tylko cebula i ziemniaki są przeciwwskazane.

Wśród suchych pokarmów wybierz te, które są przeznaczone dla energicznych, średnich psów. Jeśli skład paszy zawiera soję lub wypełniacz kukurydziany, a także białko roślinne, nie należy go kupować. Czarna lista zawiera żywność z tłuszczem z kurczaka.

Sharpei Eye Care

Rano shar pei mają czasami ropiejące oczy. Wystarczy przetrzeć je czystym wacikiem. Rozdzierający, mały, oczywiście, pies może kontynuować całe życie. Jeśli ropa pojawia się w ciągu dnia, należy skontaktować się ze specjalistą. Nagle to jest stan zapalny lub skręt stulecia.

Sharpei Ears Care

Charakterystyka Shar Pei

Szczególna troska o uszy nie jest wymagana, z tym wyjątkiem, że raz w tygodniu, popatrz na nie na obecność siarki. Częściej psy same pozbywają się złogów, potrząsając głowami. Ale jeśli stał się płynny, to wyciąga z uszu nieprzyjemny zapach, istnieje możliwość zapalenia ucha. Tutaj potrzebujesz kompetentnego lekarza weterynarii.

Sharpei Hair Care

Sharpei naturalnie potrzebuje czasem się wykąpać. A raz w roku dodatkowo podczas wylinki, która uratuje go od nadmiaru wełny Szampony są kupowane tylko dla psów krótkowłosych. Chociaż mydło smołowe jest dobrym rozwiązaniem. Będzie aktywnie zwalczać pasożyty. Szczotkę można czesać za pomocą gumowej szczotki.