Decyzja o rozpoczęciu hodowli szczeniąt amerykańskiego Cocker Spaniela nie powinna być spontaniczna, ponieważ proces ten jest dość skomplikowany, wymaga starannej oceny możliwości. Aby pomysł się powiódł, trzeba mieć mnóstwo wolnego czasu i pieniędzy, ponieważ kojarzenie amerykańskiego Cocker Spaniela, opiekowanie się ciężarną suką, a potem szczenięta wymaga znacznych inwestycji.

Krycia

Hodowla i kojarzenie psów danej rasy wymaga wcześniejszych testów genetycznych suki, zapłaty za "usługi" psa. Normalnie, ruję od American Cocker Spaniel występuje dwa razy w roku. Ten okres jest uważany za najkorzystniejszy dla krycia.

Kiedy dwa pieski swobodnie się kojarzą - nie chodzi o to, by splatać American Cocker Spaniele, ponieważ proces musi być kontrolowany. Jeśli pies wykazuje nadmierną wytrwałość i wigor, suka go odrzuci i nie dojdzie do krycia. Po pierwsze, należy dać psom czas na adaptację i poznanie, a następnie suka będzie musiała być trzymana tak, aby się nie wyrwała. Dwa dni później krycie się powtarza, aby ciąża na pewno nadejdzie.

Ciąża i poród

Zwykle ciąża bezobjawowa u suk trwa od 56-58 do 63 dni. Aby dokładnie dowiedzieć się o początku porodu, zmierz temperaturę w odbycie. Jeśli spadnie i pozostanie na poziomie 37 stopni, to wkrótce amerykański Cocker Spaniel rozpocznie pracę, do której musisz być przygotowany wcześniej. Jeśli suka rodzi po raz pierwszy, poproś weterynarza, ponieważ może pojawić się potrzeba cesarskiego cięcia.

Szczenięta rodzą się w swoich własnych błonach płodowych, które suka gryzie. Niezależnie od tego nie można tego zrobić. Zwykle hodowla jasnych jamników amerykańskich następny szczeniak pojawia się nie później niż trzy godziny. Nie można podać dokładnej wagi szczeniąt rasy American Cocker Spaniel, ponieważ jest ona obliczana dla każdego indywidualnego przypadku. Całkowita waga miotu podzielona jest przez liczbę szczeniąt. Szczenięta ważące mniej niż znak standardowy są zwykle odrzucane.

Opieka szczeniaka

Jeśli suka nie ma wystarczającej ilości własnego mleka, karmienie szczeniaka z American Cocker Spaniel spada na hodowcę. Co dwie godziny iw nocy będzie musiał być karmiony z butelki. Aby zapewnić zdrowie zwierzaka, szczepienia American Cocker Spaniel mają dwa i dwa i pół miesiąca. A potem możesz iść z nim na ulicę.