American Staffordshire Terrier to pies, którego agresywność jest legendarna, ale tylko właściwe wychowanie szczeniaka wpłynie na rozwój ukochanego zwierzaka. Jeśli wychowanie zostanie przerwane od pierwszych dni, może później wpłynąć na dorosłego psa, będzie agresywne i wściekłe. Jeśli chcesz wychować dobrego psa, powinieneś przestrzegać następujących zasad:

 1. Pies musi mieszkać w domu.
 2. Konieczne jest rozpoczęcie wychowywania od 7 tygodni do pół roku.
 3. Od niemowlęcia terier musi zrozumieć, co jest możliwe, a co niemożliwe, aby nie było problemów z dużym psem.
 4. Ważne jest wprowadzenie szczeniaka do świata zewnętrznego.
 5. W przypadku poprawnie wykonanego zespołu, chwal chwastę i karaj za błędy.

American Staffordshire Terrier to bardzo odważny pies, jej postać pozwala być doskonałym strażnikiem i dobrym przyjacielem dla całej rodziny. Terier potrafi zachowywać się w najbardziej nieprzewidzianych sytuacjach i ma wysoką inteligencję.

American Staffordshire Terrier dorośnie zdrowo, jeśli od pierwszych dni życia będzie stosowana zrównoważona dieta. W menu psa musisz nauczyć się z wyprzedzeniem od weterynarzy. W diecie psa powinno być:

 • wiewiórki;
 • tłuszcze;
 • węglowodany;
 • witaminy z grupy B, A, C, E, K, D;
 • substancje mineralne;
 • woda

Opis rasy American Staffordshire Terrier

Staffordshire Terrier będzie zachowywał się lojalnie i inteligentnie, jeśli zaatakuje zwierzę od pierwszych dni życia. Będzie dobrze wychowanym, inteligentnym, troskliwym i posłusznym psem. Ale są też specjalnie wyszkolone teriery do walki.

American Staffordshire Terrier z dziećmi zachowuje się ostrożnie, zdaje sobie sprawę, że jest silniejsza niż dziecko i poddaje się temu. Pies nie będzie starał się wyróżnić w rodzinie, dobrze sobie radzi z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi.

Jeśli American Staffordshire Terrier ma suchy i ciepły nos, matowe oczy i wełna nie świecą - to oznacza chorobę zwierzęcia. Pies powinien mieć dobry apetyt, zdrowy sen, regularne oddawanie moczu i ruchy jelit, a nawet oddychanie i wilgotną różową śluzówkę, jeśli objawy te są obecne, pies jest chory.

American Staffordshire Terrier wymaga odpowiedniej opieki. Terminowe kąpanie się, spacery, czyszczenie uszu, zębów, nosa - gwarancja zdrowia psa.