Powody, dla których kotek ma dużo wodnistych oczu, jest wskaźnikiem wszelkich problemów zdrowotnych. Szczególnie niepokojącym czynnikiem może być obfite niezdrowe wydzielanie (na przykład ropne), po którym powstają skorupy.

Kotek ma wodniste oczy - powody

Oczy absolutnie zdrowego zwierzęcia (z wyjątkiem niektórych ras) nie mają nadmiernej łez i rozładowania. Powody, dla których kotek ma wodniste oczy, jest kilka, najczęściej spotykane lekarze weterynarii nazywają:

  1. Kontakt z brudem w oczach. Aby pozbyć się tej przyczyny, powinieneś codziennie ćwiczyć higienę oczu, myć je i stosować specjalne krople.
  2. Obecność infekcji. Aby ustalić prawidłową diagnozę, konieczna jest konsultacja specjalistyczna, badanie laboratoryjne płukania spojówką ujawni charakter choroby i określi schemat leczenia.
  3. Choroba alergiczna. Niezależnie od określenia alergii, a tym bardziej, że nie można służyć jako środek drażniący, konieczne jest przeprowadzenie szeregu analiz.
  4. Uszkodzenia mechaniczne. Powód jest bardzo poważny, nieterminowa pomoc weterynarza może doprowadzić do ślepoty zwierzęcia.
  5. Możliwe choroby jelit. Mogą to być robaki, niewłaściwie wyselekcjonowane pożywienie, wełna, która zgromadziła się w jelitach.
  6. Jasne światło świetlówek. Kocięta często nie tolerują tego typu oświetlenia.

Dlaczego kotek ma wodniste oczy i co może naprawić specjalista, używając testów laboratoryjnych. W zależności od przyczyn powodujących płacz, przepisywane są antybiotyki lub leki antyalergiczne lub po prostu można zastosować płukanie i wkraplanie. Jeśli po przeprowadzonym kursie przyjmowania leków nie nastąpi poprawa, interwencja operacyjna jest nieunikniona.

у котенка слезятся глаза причины

Dlaczego kociak kicha i wodniste oczy?

Kichanie i zwiększone łzy u kotka mogą prowadzić do przeziębienia, ale jest to przejawem takich chorób: calciviroza , wirus herpeswirusa, mykoplazmoza lub najbardziej niebezpieczna infekcja - chlamydia . Przyczyną tych zjawisk może być i alergia, problemy stomatologiczne oraz guz lub obcy przedmiot w nosie. Jeśli kotek kicha i wodniste oczy, leczenie zależy od przyczyn, które spowodowały patologię.

Jeśli jest spowodowane przeziębieniem, ma katar, możesz wrzucić dzióbek do dziobka. W przypadku poważniejszych problemów mogą to być zastrzyki z roztworami hydrokartonu. Krople sfradeksów, kanamycyny, lewomomycyny, sprawdzonych leków. W tej sytuacji nie ma potrzeby podejmowania ryzyka, w odpowiednim czasie dostęp do specjalisty uratuje zwierzę od dalszych problemów, aw niektórych przypadkach od ślepoty, a nawet śmierci.

Kociak ma omdlenia i podlewanie

Małe wydzielanie z oka kociego nie może mieć szczególnego znaczenia, jest to normalne zjawisko fizjologiczne, objawiające się u zwierząt domowych do jednego roku w 60% przypadków. Ale jeśli mały kotek ma łzawiące oko, pojawiło się ropne wydzielanie, jest to oznaką poważnej choroby, na przykład kocimiętka . Jeśli wydzieliny są brązowe lub zielone, są gęste, powieki kociaków przyklejają się, jest to pierwsza oznaka infekcji.

у котенка глаз гноится и слезится

Kociak ma katar, łzawiące oczy

Jeśli jednomiesięczny kotek ma wodniste oczy, katar, uważnie obserwuj, czy ma rany w nosie, jakie jest jego krzesło, czy nie ma apetytu. W zależności od ujawnionych objawów można porozmawiać o hipotermii dziecka lub o pojawieniu się infekcji wirusowej ze względu na słabą odporność, lub jest to początek alergii na pewne działanie drażniące. Im więcej opisujesz objawów, tym łatwiej będzie lekarzowi ustalić chorobę i przepisać prawidłowy schemat leczenia.

Po posiłku kotek ma wodniste oczy

Jeśli kotek ma dużo łzawiących oczu w trakcie jedzenia lub po nim, a także pojawia się cieknący nos - jest to najprawdopodobniej spowodowane nietolerancją jakiegoś produktu lub pokarmu i jest pierwszą oznaką alergii. Aby uniknąć problemów w przyszłości, dziecko powinno zostać pokazane lekarzowi weterynarii i, w ramach testów laboratoryjnych, wykryć alergen i zmienić dietę zwierzęcia.

Kociak kicha i łzawiące oczy

Jeśli kotek ma ciągle wodniste oczy, często kicha i wypływa z dyszy, ale nie ma temperatury, oddech nie jest trudny, przyczyną tego jest często banalna alergia. Może to być spowodowane przez żywność, kurz domowy, chemiczne rozpylacze do domu lub środki czyszczące i czyszczące, dym tytoniowy. Po ustaleniu alergenu i wyeliminowaniu go, zapobiegniesz w przyszłości łzom i kichaniu. Kichanie i łzawienie na tle gorączki i trudności w oddychaniu spowodowane są infekcją górnych dróg oddechowych.

Kotek ma brązowe oczy

Jeśli kot kotka ma dużo wodnistych oczu, gęsta brązowa wydzielina jest procesem zapalnym, a wydzielina jest ropna. Zapalenie może wystąpić z powodu urazu rogówki oka, brudu i pyłu dostających się do narządu wzrokowego, skręcenia powiek, infekcji, zapalenia powiek, apiphora. Banalna przyczyna brązowych wydzielin może być przygotowana jako pasza zmieszana ze zwykłą mieszanką żywności lub paszy różnych producentów.

Kotek ma łzy w oczach - co robić?

Co najważniejsze - nie stosuj samoleczenia, zwłaszcza jeśli przyczyna nie jest dla ciebie jasna. Uważny i uważny właściciel zauważy, że kotek ma podlewane oczy, a on mruży oczy. Nie zwlekaj przez dłuższy czas, przeprowadzaj badania kliniczne w klinice weterynaryjnej. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, lekarz zaleci preparaty hormonalne, w przypadku infekcji specjalista wybierze schemat leczenia w zależności od rodzaju bakterii lub wirusa.

Łzowanie służy jako reakcja ochronna na różne czynniki drażniące (infekcje, bakterie, alergeny) lub uszkodzenia mechaniczne (obrażenia podczas walk z rywalami, ciała obce). W początkowej fazie łzawienia wykonać dodatkowe procedury higieniczne, spłukać oczy dziecka przegotowaną wodą, herbatą, kroplami Diamentowe oczy, furatsilinom.

у котенка слезятся глаза что делать

Kotek ma wodniste oczy - leczenie

Doskonałe środki dla kociąt to leki weterynaryjne: ciprovet, dixamethasone, traumatyny. Przez jeden tydzień staraj się używać tych leków, ale jeśli zdasz sobie sprawę, że nie mają one właściwego działania, są nieskuteczne lub nie pomagają wcale, natychmiast skonsultuj się z lekarzem, aby dokładnie wiedzieć, dlaczego kotek ma nawodne oczy.

Jak już zrozumiałeś, istnieje kilka powodów, dla których kotek ma wodniste oczy, jak i co leczyć, weterynarz ustali, ustalając dokładną diagnozę. Jeśli jest to wrzodziejące zapalenie powiek, po kauteryzacji niektórych obszarów powiek, są one smarowane maścią, która zawiera antybiotyk. Skręcające się powieki będą wymagały interwencji chirurgicznej, aby zapobiec dalszemu ropieniu, należy zastosować środek antyseptyczny, który jest leczony powiekami. Zapalenie spojówek jest leczone kropelkami lewomycyny lub kanamycyną.

Aby uniknąć łzawienia, należy wykonać zabiegi profilaktyczne, higieniczne, spłukać oczy kociaka przegotowaną wodą lub wywarami z dziurawca, nagietka, szałwii, rumianku. Specjaliści zalecają stosowanie specjalnych dziennych kropli batonów lub innych, dostępnych do tych celów w aptekach weterynaryjnych lub sklepach zoologicznych. Jeśli znalazłeś powód, dla którego twój kotek ma wodniste oczy, spróbuj go użyć sam.