Hemobalancja jest uniwersalnym lekiem dla kotów i wielu innych rodzajów zwierząt domowych (psów, koni, świń, drobiu). Lek jest roztworem zawierającym kompleks witamin, minerałów i aminokwasów. Jest przepisywany zarówno do celów terapeutycznych, jak i profilaktycznych. Zbadamy bardziej szczegółowo stosowanie tego leku u kotów.

Instrukcje stosowania hemobalancji dla kotów

Hemobalenę przypisuje się zwierzętom, które przeszły operację, aby szybko przywrócić ciało i leczyć blizny. W stresujących sytuacjach (wystawy, zawody, transport, szczepienia) pomaga wyeliminować negatywne konsekwencje i przywrócić kota do poprzedniego stanu zdrowia. Ponadto, lek jest stosowany jako immunostymulant dla ulubionych zwierząt domowych: po chorobie, podczas ciąży i z toksykozą.

Lek pomaga w normalizacji procesów metabolicznych w ciele kota, zwiększa ogólny ton, przywraca system krwiotwórczy i stabilne funkcjonowanie wątroby, eliminuje zatrucie w zatruciach i poprawia równowagę witaminową i mineralną. Tak szeroki zakres działań jest wyjaśniony przez specjalnie opracowaną kompozycję: witaminy grupy B, biotyna, L-lizyna, żelazo, D-pantenol, kobalt, glicyna, miedź i inne składniki.

Instrukcje dla Gemobalance dla kotów wskazują, że nie należy go stosować razem z innymi produktami medycznymi zawierającymi żelazo. Ponieważ może to spowodować nadmiar żelaza, który jest również niebezpieczny dla zdrowia puszystych gospodarstw domowych. Lek ma tylko jeden skutek uboczny - reakcję alergiczną.

Dawka Hemobalance dla kotów

Roztwór podaje się zwierzęciu domięśniowo lub dożylnie w postaci zastrzyków. Dawkowanie jest przepisywane w zależności od wagi kota:

  • do 5 kg - 0,25 ml roztworu;
  • o wadze od 5 do 15 kg - 0,5 ml roztworu.

W celach terapeutycznych częstość stosowania leku jest Hemobalancja dla kotów1 2-3 razy w tygodniu, kurs - 7-10 dni. W celu zapobiegania wystarczy wstrzyknąć zwierzę raz w tygodniu w tym samym okresie. Aby utrzymać optymalny stan ciała kota przed zwiększonymi obciążeniami lub pod wpływem stresu, można wprowadzić roztwór raz.

Hemobalancja jest więc popularnym produktem medycznym w praktyce weterynaryjnej europejskich, amerykańskich i naszych specjalistów. Powszechność oddziaływania, brak przeciwwskazań, możliwość zastosowania leku do leczenia różnych zwierząt domowych oraz dostępność to zalety, dzięki którym Hemobalance przewyższa wielu konkurentów wśród złożonych preparatów witaminowych dla zwierząt.