To zwierzątko, choć odnosi się do egzotyki, ale specjalna i kompleksowa opieka od Ciebie nie będzie wymagać.

Jaszczurka Gecko

Jeśli zdecydujesz się na posiadanie tak niezwykłego zwierzaka, powinieneś pamiętać kilka zasad jego właściwej konserwacji. Nigdy nie zasadzaj dwóch samców w jednym terrarium na raz. Doprowadzi to do tego, że zaczną walczyć o terytorium. Kupując niemowlęta należy zwrócić uwagę na podbrzusze każdego z nich. U samca zobaczysz całkiem duże dziury przed dołkiem. Umieszczono je w kształcie litery V w pobliżu podstawy ogona. Takie dziury nie występują u samic. Samiec ma większą głowę i lepiej się odżywia. Znajdź takie różnice w jaszczurkach gekonów, których nie możesz zrobić wcześniej niż zwierzę osiągnie wiek trzech miesięcy.

Terrarium dla gekona

Teraz skupimy się na tym, jak wyposażyć dom dla zwierzaka. Ponieważ gekon schodzi na ziemię tylko do jedzenia, nie potrzebuje zbyt dużego i przestronnego akwarium. W swoim naturalnym środowisku jaszczurki żyją w dużych rodzinach kolonialnych, dzięki czemu każda osoba ma dość małą przestrzeń osobistą. Jeśli kupiłeś parę takich jaszczurek, wystarczy sto litrów akwarium.

Zastanówmy się teraz, jak wyposażyć terrarium w gekona. Na dno trzeba wlać piasek lub materiał podobny do niego. Sklep zoologiczny sprzedaje specjalne wypełniacze do akwariów, są one również wzbogacone wapniem. Aby zwierzę mogło się czuć wygodnie, połóż kilka kamieni i zaczepów. Prądy gekonów potrzebują małego domu, małe skrzynki nadają się jako mieszkanie.

To zwierzę pochodzi z południowo-wschodniej Azji, więc dodatkowe ciepło przyniesie korzyści. Lepiej jest zainstalować specjalne lampy i dodatkowo oświetlić akwarium. Upewnij się, że temperatura wynosi pomiędzy 27-35 ° C

Zawartość gekonów: karmienie jaszczurek

Domowy gekon z przyjemnością będzie się cieszyć owadami. Zaoferuj swoje domowe mączniki, świerszcze. Przed nakarmieniem domowy gekon jaszczurki, owady muszą być przygotowane. Karmione są karmą dla legwanów, ryb z warzywami. To sprawia, że ​​obiad dla jaszczura jest bardziej pożywny. Aby skutecznie dbać o prądy gekona w diecie, musisz dodać wapń i witaminę D, można je kupić w sklepie zoologicznym. Nie powinniśmy zapominać o wodzie do picia, którą zwierzę powinno mieć wystarczająco dużo czasu.

Prądy Gecko w niewoli przyzwyczajają się do rąk, ale zbyt częste komunikowanie się może wywołać stres u jaszczurki. Ważna uwaga: nigdy nie bierz zwierzaka za ogon, bo inaczej po prostu odpadnie.