Popularnym zwierzakiem jest królik, spokojny, delikatny i bardzo miękki. Jest kilka zasad opieki, które są ważne dla zdrowia zwierzęcia. Jeśli zdecydujesz się na puszystego zwierzaka, ważne jest, aby wiedzieć, czy możesz się kąpać ozdobny królik lub jest przeciwwskazane.

Czy muszę myć królika?

Zabiegi wodne dla królików nie są zabronione, ale ważne jest, aby wykonać je poprawnie i dokładnie. Dowiedzenie się, czy można prać ozdobne króliki, warto zauważyć, że dla tych cipek procedura jest nienaturalna, a nieprawidłowe działania mogą prowadzić do poważnego stresu, który negatywnie wpływa na zdrowie. Są pewne sytuacje, w których kąpiel jest obowiązkowa, na przykład, aby usunąć skażenie, ponieważ może być gorsze, jeśli królik sam zacznie je lizać.

Aby zrozumieć, czy można wykąpać ozdobnego królika, należy wziąć pod uwagę, co jest niebezpiecznym takim zajęciem:

 1. Mycie prowadzi do zmywania ochronnego tłuszczu ze skóry, co może spowodować utratę włosów i zmatowienie.
 2. Istnieją doniesienia, że ​​ze względu na silny stres podczas kąpieli, zwierzę zmarło.
 3. Po kąpieli znacznie zwiększa się ryzyko przeziębienia.

Czy można umyć stopy królików?

Niektórzy ludzie zalecają wybór kąpieli częściowej, która ma na celu jedynie usunięcie lokalnych zanieczyszczeń. Jeśli zastanawiasz się, czy króliki myją swoje łapy, ta część ciała musi zostać oczyszczona po przejściu lub popadnięciu w odchody. Ponadto zaleca się czyszczenie osła. Zwierzę trzymane jest w dłoni, a zanieczyszczone miejsca są myte pod kranem. Nawet w czasie upałów, aby zapobiec udarowi cieplnemu, zaleca się rozpylenie dziecka.

Kąpiące ozdobne króliki

W tej procedurze ważne jest, aby wybrać odpowiedni detergent. Jeśli chcesz wiedzieć, czy możesz wykąpać królika szamponem dla ludzi, odpowiedź na to pytanie jest negatywna. W sklepie zoologicznym można wybrać odpowiedni produkt, który nie zawiera szkodliwych substancji, a dodatkowo zajmie się futrem.

 1. W szamponie dla zwierząt nie powinno być siarczanu sodu lauryl / laureth, ponieważ substancja ta jest niebezpieczna dla zdrowia ozdobnego królika. Specjalny szampon nadaje blask włosom i ułatwia ich czesanie.
 2. W sklepie można znaleźć specjalny spray, który nakłada się na wełnę, z wyłączeniem kontaktu wzrokowego. Używając szmatki, wytrzeć środek i rozczesać zwierzę. Spray zmniejsza ryzyko zapalenia i walki z pasożytami. Warto zauważyć, że takie narzędzie nie zastępuje całkowicie szamponu.
 3. Nowością jest suchy szampon, który pomoże, gdy nie ma wody pod ręką lub zanieczyszczenie jest małe. Proszek jest nakładany na futro i delikatnie czesany. Ważne jest, aby cząsteczki nie pozostały na zwierzęcie ozdobnym. Po aplikacji brud zniknie, a włosy staną się miękkie i błyszczące.
можно ли мыть лапки кроликам

Jak prawidłowo kąpać królika?

Jeśli chwila nadejdzie i bez kąpieli nie można zrobić, wówczas zaleca się skorzystanie z pomocy innej osoby, która może zatrzymać zwierzę. W kwestii, czy można wykąpać ozdobnego królika domowego, wymyślić, więc przejdź bezpośrednio do procedury. Konieczne jest przygotowanie małej umywalki, specjalnego detergentu i kilku ręczniki . Instrukcje dotyczące mycia królika w domu są proste:

 1. Aby rozpocząć, zamknij okna, aby wykluczyć wersje robocze. Nie zaleca się używania prysznica, ponieważ spray może być przerażający, a krople mogą dostać się do uszu i oczu.
 2. Pre-cut pazury zwierzęcia, tak aby podczas kąpieli, nie zranił się i nie boli właściciela.
 3. Gęsta sierść, zwłaszcza jeśli są coot, ważne jest, aby rozczesać się przed nawilżaniem.
 4. Woda musi być podgrzana do temperatury 36-40 ° C, aby zwierzę nie zamarzło i nie zachorowało. Zanurz królika lub tylko zanieczyszczoną część ciała w wodzie z mydłem za pomocą środka.
 5. Delikatne ruchy masujące usuwają brud. Stale obserwuj, czy woda nie dostaje się do uszu, oczu i nosa.
 6. Upewnij się, że cały detergent został usunięty.

Jak często mogę prać dekoracyjnego królika?

W celu ogólnej konserwacji czystości, procedury wodne powinny być przeprowadzane nie więcej niż dwa razy w roku. Aby zrozumieć, jak często myć królika, należy wziąć pod uwagę, że w niektórych sytuacjach kąpiel jest koniecznością:

 1. W obecności poważnego zanieczyszczenia, na przykład, gdy zwierzę wchodzi do kałuży.
 2. Pilnie kąpie się zwierzę w wyniku zanieczyszczenia przez niebezpieczne substancje.
 3. Kiedy biegunka , jako dekoracyjny królik może zacząć lizać wełnę, a stolce wejdą w ciało, a to pogorszy sytuację.
 4. Jeśli występuje uporczywy zapach moczu i szok termiczny.
как часто можно мыть кролика декоративного

Jak wysuszyć królika po kąpieli?

Po zabiegu ważne jest prawidłowe wysuszenie futra. W tym celu zaleca się stosowanie kilku ręczników. Zrób wszystko ostrożnie, aby nie uszkodzić królika. Owinąć zwierzę w ręcznik, usunąć wilgoć i wykonać następujące czynności. Wydawaj wszystko w pokoju, w którym nie ma przeciągów. Instrukcje dotyczące mycia królika wskazują, że zaleca się stosowanie suszarki do włosów w celu wysuszenia niezgrabnych zwierząt. Ważne jest, aby ustawić minimalną temperaturę, aby nie spalić skóry