Ta rasa psów jest uważana za jedną z najrzadszych. Najbardziej niezwykłą i tajemniczą jest wełna zwierzęcia. Kiedy patrzysz na psa, wydaje się, że jest to zabawka i welur, ten wygląd jest tworzony przez pojawienie się wełny Shar Pei. W rzeczywistości płaszcz jest dość twardy. W języku chińskim nazwa rasy oznacza "pies piaszczysty".

Treść Sharpei

Te psy zdobyły wielką uwagę i miłość od hodowców psów za ich niezwykłą wełnę. Jest zupełnie inna od wełny innych psów, tak jakby Shar Pei tworzył rezerwy skóry dla wzrostu. Opieka nad psem Shar Pei musi być bardzo dokładna i żmudna, ponieważ tak niezwykły pies zasługuje na szczególną uwagę. Rozważmy bardziej szczegółowo, jak właściwie dbać o Sharpei:

  • Dbanie o oczy Sharpei. Przygotuj się na to, że o poranku oczy psa mogą trochę się rozgorzeć. To nie powinno was przestraszyć i zaniepokoić, jeśli ropa nie będzie się wyróżniać w ciągu dnia. Wystarczy przetrzeć oczy zwierzęcia czystą przegotowaną wodą. Zdarzają się przypadki, gdy oczy Shar-Pei ciągle podlewają. Najpierw sprawdź, czy rzęsa jest owinięta wewnątrz powieki. Są przypadki, gdy pies ma owiniętą wokół małą powiekę. Wynika to ze szczególnej struktury wieku. Lepiej skonsultować się ze specjalistą, możesz potrzebować operacji.
  • Pielęgnacja wełny Sharpei. Co dziwne, ale sierść psa nie wymaga szczególnej opieki. Wełna Sharpei jest krótka i łatwa do czyszczenia. Wełna nie wymaga częstego mycia szamponem, szczególnie w zimnych porach roku. Zbyt częste kąpiele mogą zmyć warstwę ochronną, co doprowadzi do częstych chorób psa.
  • Sharpay: dbaj o uszy. Opieka i utrzymanie Shar Pei obejmuje cotygodniową pielęgnację uszu. Uszy zwierzęcia są bardzo małe i ściśle przylegają do ciała, co może prowadzić do infekcji ucha. Pamiętaj, aby uważnie badać uszy i utrzymywać je w czystości. Kiedy kąpiesz psa, nie pozwól, aby wilgoć dostała się do twoich uszu.
  • Shar Pei: karmienie. Pies powinien otrzymać pokarm stały nie wcześniej niż w wieku 30 dni. Pamiętaj, aby dbać o swobodny dostęp psa do miski z wodą. Możesz karmić psa zarówno pokarmem naturalnym, jak i suchym. Pamiętaj, aby dać psu surowe mięso i podroby. Ryba jest źródłem białka dla zwierzęcia. Możesz zaoferować warzywa lub korzenie. Kiedy zabierasz psa do domu, po raz pierwszy musisz podać tylko zwykłe jedzenie. Możesz wprowadzać nowe produkty częściej niż raz na dwa tygodnie.

Jak dbać o szczenięta Shar Pei?

Szczenięta Sharpie wymagają starannej opieki, jak dziecko. Do pielęgnacji włosów wysokiej jakości natychmiast po urodzeniu szczeniąt, pościeli pod nimi chłonne pieluchy.

Po 3 tygodniach możesz dać szczeniakom pierwszą przynętę. Karmienie jest jednym z ważnych momentów w opiece nad shar pei, ponieważ szczenięta w wieku poniżej 6 miesięcy wymagają uwagi i cierpliwości, jak dziecko. Możesz zacząć karmić z kilkoma peletkami karmy dla psów, nasączonymi шарпей уход кормление w kefirze. Dla szczeniaka wystarczy 5 granulek, mieszaninę należy ułożyć bezpośrednio w jamie ustnej psa.

Jak rozpocząć opiekę nad szczeniakiem Shar Pei w domu? Na początek zapytaj hodowcę szczegółowo o kulinarne pasje zwierzęcia, co pomoże w dalszym ułatwianiu procesu habituacji i treningu w domu. Pierwszy spacer na świeżym powietrzu w cichym miejscu, z dala od drogi i samochodów. Staraj się karmić szczeniaka dopiero po spacerze. Będzie to swego rodzaju promocja za to, co robił przez całą swoją działalność na ulicy. Upewnij się, że otrzymasz niezbędne przedmioty do opieki nad swoim zwierzakiem: różne pilniki i obcinacz do paznokci, waciki i płyn do pielęgnacji uszu i oczu psa.