Może się wydawać, że nakrycie głowy dla psa spełnia funkcję czysto dekoracyjną, tym bardziej, że najczęściej kapelusze mają niezwykły, a czasem zabawny wygląd.

Jednak wiele psów, szczególnie ozdobne skały , niezwykle wrażliwe na zimno, dzięki czemu czapeczki są funkcjonalną częścią garderoby, chroniąc ją przed mrozem i opadem podczas spacerów. Również czapki potrzebują cierpiących psów choroby ucha .

Należy rozumieć, że czapki są głównie potrzebne dla małych psów, ponieważ duże rasy psów o grubych podszerstkach wcale nie potrzebują ocieplenia. Tak, a zdrowy wygląd psa w kapeluszu byłby co najmniej niedorzeczny.

Czapki dla dużych psów pełnią głównie funkcję dekoracyjną, na przykład gdy jest to noworoczna czapka dla psa. Należy jednak pamiętać, że w ogromnej większości zwierząt nie przyjmuje kapeluszy. Dlatego nie zawsze sprawdza się, czy pies ma na sobie kapelusz, by zabawiać gości, choć wygląda całkiem nieźle.

Czapki dla psów1Czapki dla psów2Czapki dla psów3

Co sprawia, że ​​czapki dla psów?

W zależności od przeznaczenia czapki, szyta jest z wodoodpornych materiałów lub dzianin z wełny. Dziane czapki dla psów nadają się do chodzenia w suchą i zimną pogodę. Ogrzewają głowę zwierzęcia, ale tutaj, w deszczu, szybko stają się mokre i tracą swoją funkcjonalność.

Czapki dla psów4Czapki dla psów5Czapki dla psów6

Kolejna rzecz - czapki do chodzenia w deszczową i wietrzną pogodę. W takim przypadku wymagany jest wodoodporny i szczelny materiał, taki jak nieprzemakalny materiał. Służy jako zewnętrzna warstwa, a do podgrzewania czapki zimowej dla psów pod nią jest syntetyczny zimowy, ukryty pod podszewką z flaneli, bawełnianej tkaniny lub satyny.

Czapki dla psów7Czapki dla psów8Czapki dla psów9

Formy czapek dla psów

Opcje do wykonania nakrycia głowy dla psów. Są modele z daszkiem i bez, pom-poms, różne elementy dekoracyjne, nadruki. Co je łączy - obecność gniazd dla uszu. Aby zapobiec zamarzaniu uszu, otwory te można związać / przykryć do kształtu uszu.

Jeśli zwierzę ma przycięte lub wiszące uszy, nie potrzebują dziur w czapce. Ale dla bardziej dekoracyjnego wyglądu są często uzupełniane rogami, dzianymi uszami, antenami i innymi elementami.

Najczęstsze takie modele dla psów jak kapelusz i czapka z czapką. Wykonują doskonałą pracę z główną funkcją ocieplania zwierzęcia na spacer, poza tym wyglądają bardzo wzruszająco, a jednocześnie czapki o jaśniejszych kolorach są przeznaczone dla dziewcząt-psów i bardziej zarezerwowane dla chłopców.

Czapki dla psów10Czapki dla psów11Czapki dla psów12