Dla tych, którzy chcą robić treści akwarium trzeba wiedzieć, co kupić szklane naczynie, zaopatrzyć się w niezbędny system tlenowy, wlać do niego wodę i uruchomić rybę - to nie wszystko. Dekoracja wystroju wnętrza nie została anulowana. Akwarium powstaje przede wszystkim z myślą o pięknie, dlatego trzeba się postarać, aby oprócz pięknej ryby pojawiły się także bardziej ekologiczne rośliny, które zresztą służą nie tylko jako element dekoracji, ale także przydatny pokarm dla mieszkańców.

Mchy do akwarium są bezpretensjonalne z natury. Nie wymagają specjalnych warunków. oświetlenie , nawozy, częste przeszczepy i więcej. Ponadto takie rośliny mogą być stosowane w naczyniu o dowolnej pojemności. Są one niezależnie odnawiane, to znaczy, dzięki reprodukcjom zarodników, zamiast starej rośliny, nowy rośnie w tym samym miejscu. A także bezpretensjonalne mchy w akwarium służą jako znakomita przystań dla jego mieszkańców.

Rodzaje bezpretensjonalnego mchu do akwarium

Aby ułatwić podjęcie decyzji o roślinie, którą chcesz umieścić w swoim akwarium, przedstawimy w artykule kilka rodzajów mchów.

  1. Riccia unosi się . Spośród przedstawicieli tego rodzaju, ta instancja jest najbardziej bezpretensjonalna. Ten gatunek mchu dla akwarium służy jako doskonała ozdoba dna i schronienie dla narybku. Normalny kolor rośliny jest zielony. Jeśli zmieni się na brązowy - czerwony, oznacza to niekorzystne warunki dla niego.
  2. Mech dla akwarium1
  3. Moss ricardia . Ten mech do akwarium reprezentuje bardzo wytrzymały rodzaj podwodnych roślin, ponieważ jest w stanie żyć nawet w wodzie z kranu. To doskonały filtr. Jedynym warunkiem życia rikardii jest przestrzeganie reżimu temperatury od 18 do 24 ° C.
  4. Mech dla akwarium2
  5. Mech phoenix . Puszysta i piękna roślina, rosnący dywan. Liście tego bezpretensjonalnego mchu dla akwarium przypominają ogon mitycznego ptaka feniksa, stąd nazwa. Moss phoenix, będzie wspaniałą ozdobą pierwszego planu Twojego akwarium.
  6. Mech dla akwarium3