Kamica moczowa u psów jest naruszeniem równowagi kwasowo-zasadowej w ciele zwierzęcia, gdy piasek lub kamienie w nerkach, miedniczek nerkowych lub pęcherza moczowego powstają ze składników moczu. Jeśli mocz staje się zbyt kwaśny, powstają szczawiany i moczary. W alkalicznych struwitach moczu powstają. Dla różnych ras psów charakteryzujących się tworzeniem różnych kamieni.

Objawy kamicy

Objawy kamicy u psów pojawiają się stopniowo. Charakteryzuje się depresją oddawania moczu. U mężczyzn choroba jest szczególnie dotkliwa. Objawy kamicy u psów są bolesne, częste, czasami przypominające kroplę oddawanie moczu z częściowym lub całkowitym opóźnieniem, nieświeży oddech i kolka, które pojawiają się po wysiłku i podlewie. Zastój moczu prowadzi do procesów zapalnych w drogach moczowych.

Leczenie kamicy u psów

Podczas diagnozy opierają się na objawach klinicznych i wynikach badań laboratoryjnych. Przeprowadzono kliniczną i bakteriologiczną analizę moczu, określono obecność infekcji, ciężar właściwy moczu, jego pH, obecność piasku i kamieni. Czasami uciekaj się do radiografii lub ultradźwięków.

Leczenie kamicy u psów zależy od charakteru mineralnych formacji. Celem jest rozpuszczenie kamieni lub piasku. Na przykład, jeśli choroba jest wywołana przez cystynę lub kamienie moczanowe, alkalizuje się ją przez przepisywanie wodorowęglanu sodu 125 mg / kg na dzień. W przypadku kamicy moczowej wywołanej przez struwity, wywołane przez zakażenie, przepisuje się antybiotyki. Leczenie prowadzi do zmniejszenia ciężaru właściwego moczu. Aby zwiększyć diurezę, do suchej karmy dodaje się wodę. Aby stymulować pragnienie w diecie, dodaje się sól w ilości ¼ łyżeczki na 10 kg wagi dziennie. Przeciwwskazaniem do dodania soli jest obrzęk, nadciśnienie, niewydolność serca i wątroby. Należy przepisać leki przeciwbólowe i przeciwskurczowe (atropina). Gdy kamica moczowa u psów przepisała dietę. Kupuj specjalną żywność S / D, jeśli mocz struvites i U / D, jeśli mocz moczanowy lub kamienie cystyny. Czasami uciekał się do operacji.

Zwierzę jest leczone tylko pod nadzorem lekarza Przyczyny kamicy u psów nie zostały wyjaśnione, jednak na występowanie choroby wpływają warunki osadzenia i karmienie zwierzęta.

Zapobieganie kamicy u psów to przede wszystkim żywność i dieta wysokiej jakości. Częste karmienie prowadzi do wymywania moczu. Psy potrzebują wapnia w postaci pełnej kości lub suplementów i miękkiej wody do picia. Wymagane częste spacery z smycz .