Kochamy nasze zwierzęta z całego serca. Niezależne futrzaste stworzenie, klęczące, niewytłumaczalnie zdolne do uspokojenia nas i wywołania uśmiechu. Wzajemne przyciąganie się nawzajem od dawna przyczynia się do wzrostu krajowych ras kotów. Jeśli ktoś lubi małe zwierzęta, to inni są podziwiani przez największego kota na świecie.

Największe koty

Początek największych kotów, zaczynamy od American Bobtail . Ta bardzo łagodna istota o atrakcyjnej postaci wygląda jak jej dzikie przodkowie. Muskularne ciało kota pokryte jest krótkimi lub półdługimi włosami o najróżniejszym kolorze, a ozdobą jest mały, ruchliwy ogon. Waga mężczyzn czasami przekracza 7 kg.

Największy cat1

Umieścimy tureckiego bobtaila reprezentującego Rosję na dziesiątym miejscu na naszej liście. Kot ma zabawny charakter i doskonale znosi mróz. Nie boi się wody i, jeśli to możliwe, nie odmawia wędkowania. Charakterystyczną cechą bobtailu kurylskiego jest ogon w formie pomponu.

Największy cat2

Dziewiąte miejsce zajmuje kot rasy Chartreuse (kot kartezjański). Jest to doskonały towarzysz dla tych, którzy lubią podróżować, ponieważ są to dobrze tolerowane transfery. Jej cicha natura cieszy się samotnością z przyjemnością, a jednocześnie pozostaje wierna swojemu panu. Duże samce ważą od 6 do 7 kg.

Największy cat3

Hodowla pixie-bob , która jest hodowana w Ameryce, będzie naszą ósmą. Podobieństwo do kłusa sprawiło, że wyglądała groźnie. Ale ci, którzy natknęli się na te zwierzęta, wzruszają się swoją nieśmiałością i spokojem w połączeniu z psim zachowaniem. Główną zaletą rasy jest multipaw. Istnieją samce ważące do 10 kg i samice do 5 kg.

Największy cat4

Ragdoll o niebieskich oczach, flegmatyczne koty o średniej wadze mężczyzn do 9 kg zajmują siódmy krok. Poświęcony ich mistrzowi, pozwalają ci robić z tobą cokolwiek chcesz. Nieco wolna reakcja zwierząt domowych na to, co się dzieje, nie pozwala na pozostawienie ich bez opieki na ulicy. Nawet mały wzrost jest niebezpieczny dla kotów, ponieważ natura oszukała ich zdolność lądowania na łapach.

Największy cat5

Szósta na liście jest namiętnym myśliwym, norweskim leśnym kotem . Duży rozmiar (do 8 kg), ma miękki charakter. Ze względu na częste linienie, podwójne półdługie włosy wymagają stałej opieki.

Największy cat6

Jedna z najstarszych ras łaźni tureckich w naszym rankingu zajmuje piąte miejsce. Długość samców czasem sięga nieco ponad metr. Jej wydłużone ciało pokryte jest śnieżnobiałą wełną ze śladami Boga. Niezależność zwierzaka przejawia się w niechęci do siedzenia na rękach. Kot uwielbia wodę, miłośnik wędkarstwa i od razu oczarowuje nas swoimi wielobarwnymi oczami.

Największy cat7

Kolejny przedstawiciel Rosji - kot syberyjski , osiągając wagę do 9 kg samców i samic do 7 kg, zajmuje czwarte miejsce na szczycie. Ma masywne ciało z gęstymi włosami i podszerstkiem, pozwalające przetrwać zimno. Dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami, z wyjątkiem gryzoni, ponieważ z natury jest świetnym myśliwym.

Największy cat8

Przedstawiciele rzadkiej rasy causi na trzecim miejscu. Są niespokojni, uderzają w swoją łaskę i podobieństwo do kłusa. Pojedyncze próbki ważyły ​​do ​​14 kg.

Największy cat9

Gigantyczny kot Maine Coon zajmuje drugie miejsce. Jest to bardzo droga i odporna rasa, ma piękną sierść i jeszcze piękniejszy ogon, osiągając wielkość zwierzęcia. Co ciekawe, ciche i łagodne miau nie łączy się z wymiarami kota.

Największy cat10

Top 10 największych kotów jest na czele sawanna . Wyróżnia się tym, że zwierzęta są niezwykle inteligentne, łatwe do pociągu. Najlepiej utrzymywać tę rasę w przestronnych pokojach, ponieważ koty są stale aktywne. Wygląda jak lamparty z pięknymi dużymi, wyprostowanymi uszami. Ich waga może osiągnąć 20 kg.

Największy kot 11

Największy dziki kot

Największy dziki kot jest reprezentowany przez tygrysa Amura . Te śliczne zwierzęta kotów występują w przyrodzie powyżej 300 kg, a wzrost przekracza trzy metry. Szkoda, że ​​pojawienie się osoby w jej środowisku z reguły prowadzi do degeneracji rasy.

Największy cat12