Już nie można znaleźć nazwiska pierwszej osoby, która zdołała się do niego zbliżyć i oswoić pierwszego dzikiego i dumnego kota. Hodowla czasami daje zaskakujące wyniki. Obecnie ponad 250 ras obejmuje już tę wesołą miauczącą rodzinę, a całkowita liczba kotów domowych przekroczyła 600 milionów. Są wśród nich maleńkie stworzenia i prawdziwe giganty, które mogą przerażać nawet odwiecznego wroga - psa. Ale w tym artykule postaramy się podać nazwę największego kota i jakie są jego najbliższe konkurencje.

Największy dziki kot

Przed opisaniem udomowionych kotów wspominamy o ich największych dzikich krewnych. Wielu wierzy, że prymat największego przedstawiciela kota powinien zostać przyznany "królowi" królestwa zwierząt lwa, ale ma on poważniejszych konkurentów. Waga samca tygrysa Amur osiąga poważne rozmiary - 350 kg, a lew z jego 250 kg musi być bardzo napięty w walce z takim przeciwnikiem. Ale jest jeszcze bardziej ogromny potwór, który może przewyższyć nawet przystojnego mężczyznę z Dalekiego Wschodu i słusznie można nazwać największego kota na świecie - jest to ligatura o nazwie Herkules. Tygrysica Ayla zakochała się w męskim lwie Arturze, który prowadził piękne i budzące grozę potomstwo. Ligatka nie ma grzywy, ale na futrze są charakterystyczne tygrysie paski, ale z pyskiem wygląda jak jego ojciec Artur. Hercules waży imponujące 410 kg, co pozwoliło mu pisać w książce Guinnessa.

Największy kot na świecie 1

Jaki jest największy kot domowy?

Przez jakiś czas największą rasę uważano za rasę asherów. Jego przedstawiciele osiągają długość dochodzącą do metra, a całe to zwierzę jest bardzo imponujące - 14 kg. Ale potem zaczęły się spory sądowe, które ujawniły oszustwo. Asher po testach DNA, rasę o nazwie sawanna wyhodowano wcześniej w Pensylwanii, która została uzyskana sztucznie w 1986 r., przechodząc przez afrykańskiego Serwal i jakiegoś nieczystego ulubionego domu. Powstała oryginalna istota o wspaniałym kolorze lamparta.

Samiec Trable, przedstawiciel rasy sawanny, jest nawet włączony do Księgi Guinnessa ze względu na jego wyjątkowe rozmiary - jego wysokość w kłębie sięga 19 cali. Jednak nie waży zbyt wiele. Zwierzę jest dość ruchliwe, najwyraźniej oddziałując na afrykańskie geny, a jego waga nie przekracza 9 kg.

Największy kot na świecie 2

Kochający gigantyczny maine coon

Ogromny w porównaniu do innych kotów domowych Maine Coon pod względem masy są prawie równe sawannie. Te olbrzymy, sięgające 1,2 metra długości, zasługują na to, by stać się bohaterami artykułu, który opisuje rasę największego kota. Co ciekawe, lepiej ominąć przeszkodę niż ją zrzucić. Okazuje się, że duże Maine Coony różnią się niezwykle elastycznym temperamentem. Nie lubią się wspinać wąskimi szczelinami, a te koty nie drapią mebli swoimi imponującymi pazurami. O ich intelekcie mówi się, że Maine Coon są dobrym trenerem. W 2010 r. Przedstawiciel tej rasy z dumnym pseudonimem Stewie wymieniony w Księdze Guinnessa. Jego długość od czubka do końca puszystego ogona osiągnęła 1 metr 23 centymetry.

Największy kot na świecie 3

Majestatyczny brytyjski

Normalna waga dla tej rasy wynosi 5-8 kg, ale indywidualne okazy mogą osiągnąć rekordową 10-12 kg. Najczęściej - to eunuchowie, którzy są mniej mobilni. Ale, niestety, takie przesadzone zwierzęta umierają przed zwierzętami o normalnej wadze. Dlatego, jeśli masz Brytyjczyka, lepiej nie gonić rekordowej wagi, ale zapewnić mu zbilansowaną dietę.

Największy kot na świecie 4

Syberyjczycy

Kończymy nasz krótki artykuł, który kot jest największy, z opisem rasy, która niegdyś towarzyszyła koczowniczym Tatarom, a następnie zamieniła się w bogactwo Rosji. Przodkowie kotów syberyjskich dostali się do tego surowego regionu Azji Środkowej z kupcami Buchary, gdzie się zaaklimatyzowali, mieli grube i gęste włosy i krzyżowali się z dzikimi leśnymi braćmi. Waga tych piękności waha się od 3,5 do 9 kg, w zależności od płci. Co ciekawe, nawet samce tej rasy angażują się w opiekę nad potomstwem, żyjąc w tym okresie wraz z puszystą mamą. Żyjąc w parze, koty syberyjskie żyją pełniej i bardziej aktywnie.

Największy kot na świecie 5