Koty towarzyszą ludziom od tysięcy lat, łapią myszy w naszych domach, wygrzewają się w ognisku i bawią rodzinę swoimi grami. Nic w tym dziwnego, że selekcja doszła już do takiego stopnia, że ​​można spotkać maleńkie zwierzęta domowe o masie do 1 kg i prawdziwe olbrzymy poniżej 20 kg. W tym przeglądzie postaramy się znaleźć nazwę największych kotów domowych na świecie, zdolnych do konkurowania wielkością nawet z większością psów domowych.

Największe koty domowe

 1. Norweski leśny kot. Chociaż nazwa tej rasy ma słowo "las", zwierzęta te są od dawna udomowione. Wyglądają jak syberyjskie koty, ale wyglądają na nieco większe, często rosną do solidnego 9,5 kg. Najlepiej wyhodować je w wiosce, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca na gry i polowania.
 2. Największy kot domowy na świecie 1
 3. Pixie Bob Hodowcy od dawna próbują pozyskać istoty o krótkich ogonach przypominające dzikiego rysia, ale posłusznego i przystosowanego do życia w ludzkim domu. Pixie-bob jest prawdziwym uroczym elfem w potężnym ciele. Te zwierzęta, pomimo dość dużych rozmiarów i imponującego wyglądu (waga od 8 do 10 kg), różnią się łagodnym charakterem i oddaniem dla właściciela.
 4. Największy kot domowy na świecie 2
 5. Kot brytyjski krótkowłosy. Rasa ta występuje na wielu listach, jako największe koty domowe i najbardziej inteligentne i piękne rasy. Brytyjczycy są prawdziwymi arystokratami rodziny kociej, odznaczającej się spokojem i spokojem. Dwunastu kilogramów przystojnych mężczyzn jest szanowanych nawet przez psy, z którymi nasi bohaterowie zwykle łatwo znajdują wspólny język.
 6. Największy kot domowy na świecie 5
 7. Maine Coon. Samce tej rasy często dorastają do 15 kg i dorastają do 40 cm, a wśród nich są mistrzowie Księgi Guinnessa. Na przykład pies o imieniu Stewie osiągnął imponujące 123 cm, zasłużenie nazwano najdłuższym kotem na świecie.
 8. Największy kot domowy na świecie 4
 9. Ragdoll Ragdolle są prawdziwymi flegmatami iw pełni uzasadniają ich przydomek "szmaciana lalka" (dosłowne tłumaczenie nazwy rasy). Te olbrzymy mogą być przenoszone i umieszczane w dowolnej pozycji, wszystkie będą postrzegane ze spartańskim spokojem, odprężeniem i odpornością.
 10. Największy kot domowy na świecie 3
 11. Chawzi. Rozmiar, Chausi daleko przewyższa jego furry konkurenci i większość psów, dorastając z dobrą opieką i wystarczającym odżywianiem do 18 kg. Ale ta rasa jest niezwykle rzadka z powodu trudności w hodowli. Za niesamowitym wyglądem i drapieżnym spojrzeniem kryje się inteligentne i delikatne zwierzątko, które uwielbia chłonąć u stóp właściciela.
 12. Największy kot domowy na świecie 6
 13. Savannah. Na szczycie rankingu największych kotów domowych na świecie, mamy rasę sawanny. Pojawiło się dzięki hybrydyzacji, dlatego najbardziej wartościowe i duże są zwierzęta pierwszej generacji, które osiągają 20 kg i często kosztują ponad 20 000 dolarów. Ze wspaniałymi, a nawet przerażającymi rozmiarami, sawanna jest dość spokojnym, towarzyskim i przewidywalnym zwierzęciem.
 14. Największy kot domowy na świecie 7