U kotów, podobnie jak wszystkich żywych istot, mogą wystąpić różne choroby, w tym zatrucia, i powinieneś wiedzieć, jakie są ich objawy i co zrobić w tym stanie.

Ogólnie rzecz biorąc, koty są z natury bardzo duże w żywności i bardzo rzadko mogą jeść coś niewłaściwego. Czasami jednak ich ciekawość prowadzi do niepożądanych konsekwencji. A zatem, jeśli kot zostanie zatruty, natychmiastowa pomoc będzie wymagana.

Zatrucie kota może być pożywieniem, gdy zwierzę je coś stęchłego i chemicznego. A jeśli w pierwszym przypadku kot może mieć tymczasową niestrawność, to w przypadku zatrucia, na przykład trucizną szczurów lub jakąkolwiek inną chemią, kot może umrzeć.

W zależności od rodzaju "nielegalnej" substancji przyjmowanej przez kota, wyróżnia się różne objawy zatrucia.

Objawy zatrucia pokarmowego u kotów

W przypadku zatrucia pokarmowego u kota pojawia się biegunka i (lub) wymioty, źrenice są rozszerzone, a błony śluzowe są blade. Jeśli zwierzę jest przytomne, jej oddech jest normalny, wówczas należy wywołać wymioty. Umieść sól na korze języka lub wlej do jej ust połowę szklanki solonej wody. Następnie podaj kotowi tabletkę węgla aktywnego lub 1 łyżkę. łyżka enterosgelya.

Objawy zatrucia chemicznego u kotów

Objawy zatrucia chemicznego kota, takie jak trucizna na szczury, oprócz wymiotów i biegunki, obfitują ślinotok drobne drżenia, czasem nawet paraliż. W takim przypadku pierwszą pomocą będzie umycie żołądka 2% roztworem nadmanganianu potasu. Następnie musisz podać aktywowany węgiel drzewny i koniecznie skontaktuj się z weterynarzem.

Jeśli Twój zwierzak zjadł jakąś trującą roślinę, wtedy arytmie mogą łączyć się z wymiotami i / lub biegunką. Jej źrenice mogą być rozszerzone lub wręcz zwężone. Kot może drżeć, a temperatura ciała zostanie obniżona. Przemyć jej żołądek roztworem nadmanganianu potasu i podać łyżeczkę enterosgelu.

W przypadku, gdy kot polizał alkalia i ślinił się, drgawki i trudności w oddychaniu, nie próbuj wywoływać wymiotów w niej. Wlać do jej ust rozwiązanie 3 łyżki. łyżki wody i 2,5 łyżki. łyżki soku z cytryny.

Aby uniknąć zatrucia, chroń swojego kota przed niebezpiecznymi substancjami.