Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na gotowe akwarium , może tak być sklej razem . Najważniejsze jest to, że nie wycieka, a do tego trzeba zaopatrzyć się w dobre silikonowe uszczelnienie do akwarium.

Zalety kleju silikonowego do akwarium

Szczeliwa silikonowe są najbardziej uniwersalne do klejenia i są stosowane w codziennym życiu nie tylko do akwariów. Są elastyczne, mają dobrą przyczepność do różnych powierzchni, służą przez długi czas. A jeśli pojawi się pytanie o wybór najlepszego materiału do klejenia akwarium, bez wątpienia, musisz wybrać specjalny silikonowy środek uszczelniający.

Jest absolutnie nietoksyczny, co jest ważne dla ryb i właścicieli akwarium. Praca z nim to prawdziwa przyjemność, zwłaszcza, że ​​silikonowy środek uszczelniający do akwarium wysycha dość szybko, jeśli zapytasz - ile, odpowiedź będzie: zaledwie 20 minut. Jednocześnie, ze względu na swoją elastyczność, szwy są super wytrzymałe, wytrzymują obciążenie 200 kg.

Początkowo szwy mogą pachnieć octem, dlatego zaleca się opróżnianie wody, trzymanie jej w akwarium przez kilka dni wcześniej, a następnie wylewanie wody wraz z mieszkańcami.

Odmiany kleju silikonowego

Przede wszystkim interesuje nas szczeliwo do szklanych prac. Neutralny jednoskładnikowy materiał jest idealny do uzyskania elastycznego i elastycznego szwu, który jest niezbędny przy produkcji akwarium.

Sanitarne uszczelniacze silikonowe nadają się również do klejenia akwarium, a także do ogólnych prac budowlanych i naprawczych. Jednak nie powinno się kusić takimi uniwersalnymi szczeliwami, ponieważ mogą one być toksyczne dla organizmów wodnych.

Dobre recenzje w Internecie otrzymały silikonowe szczeliwo w wysokiej temperaturze, ale nie jest konieczne stosowanie go w akwarium. Jest dość specyficzny i przeznaczony raczej do uszczelniania związków, które wymagają odporności na wysokie (do + 150 ° C) temperatury.