Jeśli chcesz mieć kota, ale jedno z twoich domowników jest uczulone, lepiej wybrać hipoalergiczne skały. Nie ma zwierząt, które nie miałyby całkowicie izolowanych alergenów, ale są też takie, które wytwarzają je w mniejszym stopniu niż zwykłe koty.

Jakie rasy kotów nie mają alergii?

Poniżej przedstawiamy rasy kotów uznanych za hipoalergiczne.

Kot balijski lub długowłosy syjamski wyróżnia się wśród wszystkich "wełnianych" kotów, które produkują znacznie mniej alergogenne białka.

Które koty nie są uczulone - 1_0

Siberianski kot sportowy , jak również balijski kot , ma niezbyt długie włosy. Syberyjczycy produkują dużo mniej specyficzny enzym, dzięki czemu mogą żyć w rodzinie alergii. Istnieje opinia, że ​​około 75% wszystkich osób cierpiących na alergie nie reaguje na kota syberyjskiego.

Które koty nie są uczulone - 02_0

Orientalny kot o krótkich włosach bardzo lubi czystość i dlatego wymaga specjalnej troski. W tym przypadku wytwarza bardzo mało określonego białka.

Które koty nie są uczulone - 3_0

Jawajski kot nie ma podszerstka, a wełna jest średniej długości, co ma korzystny wpływ na samopoczucie ludzi z alergiami.

Które koty nie są uczulone -4_0

Rasa Devon Rex ma krótkie włosy. Kiedy opiekujesz się takim kotem, zwracaj uwagę na jego duże uszy, które mogą gromadzić dużo brudu.

Które koty nie są uczulone -5_0

Angielka Cornish Rex również uważany za kota, który nie powoduje alergii. Jednak można to powiedzieć, jeśli zapewnisz kota odpowiednią opiekę, w tym kąpiel, która pomoże usunąć nadmiar tłuszczu ze skóry.

Które koty nie są uczulone - 6_0

Yavanez - amerykańska rasa kotów, ma piękną i lśniącą sierść, która przydziela alergenne białko w małych ilościach.

Które koty nie są uczulone? -7_0

Hipoalergiczna rasa jest również uważana za twarz kota. Nie ma puszystego futra, a ta wełna, która jest pozbawiona nawet podszerstka. Likoi uwalnia niewielką ilość białka alergenowego.

Które koty nie są uczulone? -8_0

Neva Masquerade Cat z piękną hipoalergiczną sierścią należy regularnie czesać.

Które koty nie są uczulone? -9_0

Łysy kot rasy Canadian Sphynx jest uważany przez statystyki za najbardziej hipoalergiczny. Ze względu na brak wełny kot ten musi być często myte, a jego uszy regularnie czyszczone.

Które koty nie są uczulone? -10_0

Po przeczytaniu tej listy, każdy może ustalić, które koty nie są uczulone na wełnę i zgodnie z tym wybrać zwierzaka.