Po raz pierwszy po obejrzeniu takiej cipki nie da się nie zakochać. Niedawno wyhodowana rasa już zdobyła serca wielu miłośników kotów i jest wiele powodów. Sprytne i spokojne, te fluffy doskonale współgrają w każdej rodzinie, dając wszystkim członkom trochę uwagi.

Kolory Neva Masquerade Cats

Kolor płaszcza Neva Masquerade Cat lub, jak to się nazywa, Nevak może być najbardziej zróżnicowany. Najbardziej powszechną opcją jest siła-punkt, gdy ciało kota jest lekkie, a łapy, uszy, ogon i maska ​​na twarzy mają kolor czarny lub ciemnobrązowy. Punkty niebieskie nie są czarne, ale szaro-niebieskie, nawet cień. Często zdarza się, że te dwa warianty kolorów stają się wyjątkowe i niestandardowe z powodu zaciemnienia. Jeśli na punktach (miejscach namalowanych w innym kolorze) są paski, to słowo "Tabby" jest dodawane do nazwy koloru. Obecność białych znaczników na twarzy zwierzęcia lub białych łap dodaje kolor nazwy z frazą "z białym".

Opis rasy

Koty mają mocne kości i szeroką klatkę piersiową, włosy takiej cipki są błyszczące i płynące, podszerstek jest gęsty. Waga dorosłego kota wynosi 5-6 kg, a kot może ważyć do 9 kg. Charakterystyczną cechą tej rasy jest kolor oczu zwierzęcia - kolczyka niebieskiego lub jasnoniebieskiego. Znak rodowodu kota jest uważany za surowy, nieco arogancki wygląd. Nevaki są krewnymi kotów syberyjskich, co tłumaczy nie tylko ich masywność, ale fakt, że kot maskarada Neva nie boi się choroby i ma doskonałe zdrowie. Ponadto uważa się, że rasa ta nie wywołuje alergii, ponieważ w ich ślinie nie ma enzymu alergennego. Włosy kota są niezwykłe, ponieważ nie toczą się i wyglądają schludnie, nawet jeśli zwierzę nie jest zaczesane. Neva Masquerade Cat, której opieka nie wymaga codziennego czesania, bardzo lubi tę procedurę i sprawia, że ​​minuty czesania wełny stają się przyjemnością dla was obojga. Mieszkając w ciepłym klimacie, futro zwierzęcia cienieje, aby go uratować od gorąca, podczas gdy ogon pozostaje luksusowy i puszysty. Wiele maskarad Neva uwielbia kąpać się i cieszyć się zabawą z wodą.

Neva Masquerade Cat: Character

Kot ten jest towarzyszem, wyróżnia się oddaniem swoim właścicielom, nie wyróżniającym się od innych przedstawicieli rasy kotów. W tym samym czasie zwierzęta tej rasy są dyskretne i wydają się czuć, gdy jesteś gotowy, aby pojawiły się na kolanach, a gdy właściciel nie będzie przeszkadzał. Taki kot spokojnie znosi samotność, gdy jesteś w pracy, ale niewątpliwie będzie cieszył się twoją uwagą wieczorami. Vengefulness nie jest czymś szczególnym dla Nevaka, raczej zwrócą się do ciebie z pogardą, mówiąc, że zostali ukarani niesprawiedliwie, ale meble, twoje buty czy dywany nie ucierpią zemsty cipki. Zrównoważona natura zwierzęcia, pełna samowystarczalności i pewnej dumy, sprawia, że ​​takie zwierzątko jest bardzo popularne, kot nie jest flegmatyczny, ale twoja aktywność nie jest Neva Masquerade Cat Care będzie się męczyć.

Nevak zawsze zna jego imię i rzadko reaguje na zwykłe "kitty, kitty, kitty". Po chwili twój kot nie tylko rozróżni jego nazwę, ale także zrozumie twoją intonację, a nawet kilka słów. Kot jest przyjazny dzieciom, osoba nigdy nie drapie dziecka, nawet jeśli nie lubi swoich pieszczot. Zamiast tego, cipka po prostu schowa się w miejscu, do którego nie mogą dotrzeć małe dłonie dzieci.

Wybierając, co karmić kota Neva Masquerade, wkrótce zrozumiesz, co zwierzę lubi, a co nie. Lepiej jest preferować karmy przeznaczone dla kotów syberyjskich lub te, które mają korzystny wpływ na długi płaszcz cipki.