Każdy troskliwy właściciel, który chce otrzymać potomstwo, powinien wiedzieć, w którym dniu zsypy ciepła musisz zrobić z dzianiny psa, jak stworzyć sprzyjające warunki do pomyślnego krycia. Od tego zależy prawidłowy przebieg ciąży w przedszkolu oraz pojawienie się silnego i zdrowego potomstwa.

Kiedy przeprowadzić wiązanie?

Doświadczeni właściciele radzą, aby po raz pierwszy zacząć robić na drutach zwierzęta na trzecim cieple. Pojawia się w wieku 1.8-2 lat. Ten wiek odnosi się również do mężczyzn, zanim nie mogą się zdarzyć. Jest to idealny wiek do krycia psów i osiągania doskonałej młodości. We wczesnym okresie z młodymi mogą wystąpić problemy i nie będzie to zwiększało zdrowia psów. Pierwszy krycia należy dokonać nie później niż w wieku 4-5 lat.

Aby prawidłowo określić, kiedy potrzebujesz zszyć psa, musisz znać cykl ogrzewania.

Opiekuńczy właściciel powinien codziennie z wacikiem, aby określić wygląd wyładowania u psa i określić pierwszy dzień pustovki. Czas trwania całego procesu u psów wynosi 21-28 dni, lepiej zaplanować krycie przez 10-14 dni, aby uzyskać liczne potomstwo. Począwszy od pierwszego gorąca, właściciele muszą prowadzić dziennik, aby ustalić dni cyklu dla swojego psa. Pomoże to w przyszłości obliczyć optymalny czas wiązania. Aby plany ciążowe nie zostały naruszone, konieczne jest poznanie cyklu seksualnego psa i wykorzystanie zapisów dokonanych podczas poprzedniego wykreślenia.

Zasady krycia

  1. W dzisiejszych czasach zaleca się, aby para odbyła krótkie spotkanie i obserwowała zachowanie suki. Oba psy muszą być trzymane na smyczy. Ważne jest, aby określić dzień, w którym zwierzę jest gotowe do wiązania. Jego zachowanie się zmienia. Pies nie chce jeść, skomle, pokazuje nieposłuszeństwo. Gdy spotyka się z psem, odciąga ogon i pojawia się odruch skóry. Jest to uważane za pierwszy dzień polowań na psy. Knitting to natychmiast nie jest zalecane, wynik może być małe potomstwo.
  2. Możliwe jest zdzieranie psów dopiero trzeciego dnia polowania, gdy pies będzie miał jaja gotowe do zapłodnienia. Całkowity czas nawożenia wynosi 3-5 dni. Ważne jest, aby wiedzieć, ile razy trzeba robić na drutach psa. Trzeci dzień psich polowań - idealny do krycia. Możesz zaprowadzić zwierzaka do psa. Pierwsze krycie występuje. Doświadczeni hodowcy psów zalecają w ciągu dwóch dni, a następnie zorganizują kolejne krycie.
  3. Zanim stanie się lepka, konieczne jest długie chodzenie zwierząt, a nie podawanie pokarmu przed samym procesem. Podczas krycia muszą być puste, a jelito i żołądek z pęcherzem.
  4. Żelazna zasada, której należy przestrzegać - gody odbywają się na terytorium samca. W domu pokazuje wielką aktywność, a kobieta - zgodność.
  5. W przyszłości przyszłe matki muszą zostać zwolnione ze wzmocnionych zawodów, jej obowiązkiem, musi być pełna, spokojna i zadowolona.
  6. Zaleca się urodzić zwierzaka na 7-8 lat. Zazwyczaj cykl seksualny u psów występuje raz w roku.
  7. Uważa się, że optymalne jest otrzymanie sześciu miotów od jednego zwierzęcia w całym jego życiu. Duży ładunek na ciele zwierzęcia jest niepożądany.
  8. Nie ma ścisłego ograniczenia wiekowego dla mężczyzn. Ograniczenia są nakładane wyłącznie z powodu choroby. W przypadku braku patologii i problemów zdrowotnych, pies może zostać zaproszony do rozmnażania rasy przez niemal całe życie.

Znając zasady kojarzenia psów, właściciel może pomóc zwierzęciu zrobić wszystko poprawnie i kontrolować ciążę. Wtedy w rodzinie będą wspaniałe szczeniaczki dla radości hodowcy, a zdrowie zwierząt domowych będzie w porządku.