Zakupowi szczeniaka towarzyszy szereg decyzji dotyczących jego zawartości. Pierwsze pytanie zawsze pozostaje, jaki rodzaj jedzenia dla psów dużych ras do wyboru, ponieważ jest to najważniejszy warunek wzrostu i rozwoju. Dla dużego psa rasy nie tyle ilość zjedzonego jedzenia jest tak ważna jak jego jakość i skład.

Jak wybrać jedzenie dla dużych psów?

Jeśli twój czworonożny przyjaciel odnosi się do przedstawicieli dużych lub olbrzymich ras, fundusze na jego posiłki będą systematycznie opuszczane. Wysokiej jakości sucha karma dla dużych psów nie tylko zaspokaja głód zwierzęcia, ale także promuje aktywny i prawidłowy wzrost ciała, który ma swoje cechy rozwojowe:

 1. Pies dużej rasy nigdy nie apetytuje na apetyt, jednak jego metabolizm jest powolny. W rezultacie niebezpieczeństwo otyłości pozostaje głównym problemem hodowcy, trzeba szukać nie tylko kompozycji o wysokiej jakości, ale także produktu o niskiej zawartości kalorii.
 2. Niska kaloryczność jest dobra dla przewodu pokarmowego zwierzęcia, ale musi być odżywiona. Aby rozwiązać ten problem, warto zwrócić uwagę na karmę dla psów dużych ras klasa super premium : oferować krokiety, które pies będzie musiał pękać z różną intensywnością ze względu na różne rozmiary, spowolni to proces wchłaniania.
 3. Nie wolno nam zapominać o składzie paszy. Dla każdej kategorii przyporządkowany jest jej procent mięsa, może to być indyk, jagnię lub podroby. Od węglowodanów dozwolone są ryż i pszenica z owsem, jest kukurydza.
 4. выбор корма

Karma dla dorosłych psów dużych ras

Jeśli pies nie ma problemów z trawieniem, nie jest sterylizowany i nie ma uczuleń, dopuszczalne jest dobranie optymalnego rozwiązania spośród pasz klasa premium . W kompozycji znajdziesz klasyczną listę składników:

 • mięso z kurczaka, indyka lub jagnięciny;
 • węglowodany;
 • podroby.

Jeśli wybierzesz suplementową żywność, lista na opakowaniu będzie zawierała dodatkowe przedmioty z przydatnymi dodatkami, takimi jak witaminy, użyteczne kwasy dla zdrowej wełny, możesz znaleźć suplementy rozmarynu lub zielonej herbaty, aby poprawić strawność. Dobra sucha karma dla dużych ras pomaga hodowcy w wyhodowaniu zdrowego zwierzęcia po dodaniu do lucerny: ma ona korzystny wpływ na trawienie, co stanowi problem dla dużych ras.

Pasza dla starych psów dużych ras

Wraz z wiekiem problemy z trawieniem i metabolizmem powodują trudności w stawach, kościach, problemach z ciśnieniem i sercem. Bez odpowiedniej diety zwierzę trafia automatycznie do grupy ryzyka. Sucha karma dla dużych, starszych psów ma następujące cechy:

 1. Jakościowe, zbilansowane preparaty zapewniają zwierzęciu niezbędną ilość tłuszczów, białka i węglowodanów bez niebezpieczeństwa przybierania na wadze.
 2. Duże rasy ważą dużo, a wraz z wiekiem kości coraz trudniej jest utrzymać tę wagę. Tkanki stopniowo się zużywają, a pies staje się nieaktywny, więc minimalna waga ustalona dla ciała jest prawdziwym testem. Jest to brane pod uwagę przez producentów pasz i rozwija specjalną dietę.
 3. Z zębami powstaje wiele problemów, dlatego ważna będzie wielkość i twardość granulek paszy.

Karma dla psów wykastrowanych dużych ras

Jeśli proces starzenia zaczyna się stopniowo, to po sterylizacji lub kastracji zwierzęcia, hodowca powinien działać natychmiast. Po takiej procedurze zmienia się tło hormonalne, dla mężczyzn ten problem jest szczególnie pilny. Nie oznacza to jednak radykalnej zmiany diety, często wystarczającej do zmniejszenia porcji standardowej paszy lub przejścia do specjalistycznej karmy dla dużych ras.

W diecie dla dużych psów premium jest około 30% świeżego mięsa i 30% odwodnione, reszta to węglowodany i białko zwierzęce w postaci całych jaj. Z węglowodanów pochodzi wysokiej jakości pasza zawierająca groszek zielony z soczewicą, ziołami leczniczymi i warzywami. W przypadku pasz o średniej kategorii cenowej wzór jest nieco inny, zamiast mięsa dodaje się odwodnione białka pochodzenia zwierzęcego, kukurydza i pszenica. Należy wziąć to pod uwagę, jeśli pies ma alergię na takie składniki.

кормление собаки

Pasza dla sterylizowanych psów dużych ras

Sterylizowane suki są mniej podatne na otyłość po operacji, ponieważ ich tło hormonalne nie zmienia się tak dramatycznie. Ale nawet tutaj wskazane jest, aby przejść na dietę i zwrócić uwagę na suchą karmę dla dużych psów premium:

 • zamiast mięsa może być obecna mączka drobiowa, jedna z pierwszych wskazująca mąkę sojową lub mączkę z otrębów grochowych;
 • w takim paszy, większość stanowią składniki roślinne, w tym ta sama kukurydza i pszenica;
 • na półkach sklepów występuje rozbieżność między ceną a jakością karm dla psów dużych ras, dlatego hodowcy powinni obserwować kompozycję, a dopiero potem porównywać znane marki.

Karma dla ciężarnych psów dużych ras

Większość producentów oferuje paszę odpowiednią dla ciężarnych psów w ostatniej trzeciej ciąży i szczeniąt do dwóch miesięcy. Skład oblicza się na okres laktacji. Karma Premium dla psów dużych ras pomaga zwierzęciu na wszystkich etapach:

 • po porodzie pies potrzebuje sił do karmienia, skład karmy dla dużych ras zaspokaja tę potrzebę, na etapie laktacji i podczas odsadzania szczeniąt od matki zapewnione jest bezpieczne przejście od mleka do granulatu;
 • karmienie psa jest ważne, aby zapewnić odpowiednią ilość składników odżywczych, które powinny wystarczyć do karmienia szczeniąt;
 • z powodu karmienia matki i potomstwa jednym karmieniem, przejście będzie bezpieczne dla trawienia dzieci;
 • zmiękczyć peletki z jedzeniem i ugotować owsiankę, a następnie stopniowo przekładać na solidne jedzenie - prostą i bezpieczną strategię.

Hipoalergiczny pokarm dla dużych psów

Oprócz mięsa lub jego substytutów, kompozycja musi zawierać dodatki, które promują polepszanie walorów smakowych. Problem polega na tym, że pies nie zawsze bierze te korzystne suplementy. Hipoalergiczny produkt lub żywność holistyczne dla dużych psów różni się od standardowego:

 1. Nie wszystkie składniki mięsa są bezpieczne dla trawienia psa. W składzie wyspecjalizowanych produktów zamiast tradycyjnej gry wskazano królika, sandacza, łososia lub konia.
 2. Zamiast zbóż dodać warzywa i ryż. W takich paszach nie ma jajek, barwników spożywczych ani chemicznych dodatków, nie znajdziesz tropikalnych składników. Zostaną zastąpione ziołami, witaminami i kwasami tłuszczowymi.
 3. W kwestii wyboru marki będzie trzeba dokładnie przestudiować skład, ponieważ promowane marki klasy premium nie zawsze całkowicie wykluczają te lub inne potencjalnie niebezpieczne składniki. Z drugiej strony - żywność może być bezpieczna, ale nie zawiera składników niezbędnych do odpowiedniego odżywienia.

Karma dla szczeniąt dużych ras

Dorosły szczeniak dużej rasy jest możliwy, jeśli w paszy będzie około 30% tłuszczu zwierzęcego, w dzień potrzebuje około 450 kalorii. Aby nie tylko wyżywić, ale również wypełnić rosnące ciało wszystkimi niezbędnymi substancjami, skład żywności powinien być jakościowy:

 • Kanadyjskie firmy produkujące perfumy wykorzystują mięso kurcząt Cobb uprawianych w tym celu jako główny składnik, mięso ryb oceanicznych dodaje się do mięsa drobiowego;
 • następnie warzywa z owocami, owies dla lepszej strawności;
 • od przydatnych dodatków w karmie dla szczeniąt to lucerna, zielona herbata, ekstrakt z rozmarynu - wszystko to pomaga młodemu organizmowi rozwijać się harmonijnie, ustanawia procesy trawienia;
 • karma premium dla psów ras dużych zamiast czystych dodatków do mięsa może zawierać tłuszcz zwierzęcy i produkty uboczne, czasami znajdują się owce i proszek jajeczny.
кормим щенка

Najlepsza karma dla dużych ras

Spory dotyczące przydziału określonej żywności do określonej klasy są stale przechowywane. Jedno źródło nazywa się produktem premium lub super premium, a jednocześnie istnieje koncepcja ulepszonej klasy premium. Jeśli chodzi o pytanie, jaka jest najlepsza karma dla psów dużych ras, hodowcy mają swoją własną definicję:

 • produkty premium nie są najlepszą opcją dla zwierząt domowych, ale na tle klasy ekonomicznej, skład jest znacznie bogatszy (więcej tłuszczów zwierzęcych, ale nadal są to produkty uboczne i odpady);
 • karma dla psów dużych ras dla dużych ras szczyci się naturalną zawartością mięsa, ale wciąż ma niewielki procent składników, których ciało psa nie strawi do końca;
 • klasa holistyczna składa się z produktów, w których tylko naturalne i w pełni przyswajalne składniki oraz mięso co najmniej 50%.

Pasza "Brit" dla psów dużych ras

Ta marka pojawiła się na półkach sklepów w masowej sprzedaży stosunkowo niedawno, ale wielu udało się już ocenić stosunek ceny do jakości. Czeski produkt ma dwie linie Care i Premium. Druga opcja należy do klasy premium i jest zadowalająca dla większości hodowców. W linii Care znajdują się pełne kanały i bez ziarna. Jest klasyfikowany jako ulepszona klasa premium lub super premium. W linii znajduje się pasza "Brit" dla starszych psów dużych ras, kompozycja nie pozwala uzyskać nadmiernej wagi.

брит премиум

Forage "Hills" dla psów dużych ras

Jeśli spojrzysz na ocenę paszy dla dużych psów, ten produkt znajdzie się na liście premium feedów. Wyprodukowane w Holandii i USA. Jeśli pies nie ma alergii pokarmowych, a jego organizm rozwija się normalnie na produktach tej marki, nie będzie żadnych problemów. Jednak hodowcy nazywają propozycje alergizujących psów bezpiecznym stresem. Produkty są zaprojektowane tak, aby utrzymać mięśnie i szkielet zwierzęcia w dobrym stanie.

хиллс

"Akana" dla dużych psów

Produkt kanadyjski należy do klasy holistycznej. Znajdziesz w nim mięso kaczek Cobba, ryby oceaniczne i naturalne składniki. Według hodowców, karma "Akana" dla psów dużych ras od producenta kanadyjskiego ma tylko jedną wadę - zauważalnie wysoką cenę. W związku z tym produkty dla psów w ciąży i karmiących, a także karmy dla szczeniąt były bardzo poszukiwane, ponieważ nie stanowią zagrożenia dla oszczędzania potomstwa.

акана

Pokarm "Eucanuba" dla dużych psów

Produkt jest klasyfikowany jako super premium. Wyprodukuj go w USA, Holandii i Rosji. Według hodowców, jedzenie jest dobre, ale wśród rzędu pięćdziesięciu propozycji zawsze trzeba szukać optymalnego rozwiązania. Istnieją oddzielne kanały dla konkretnych ras, jeśli jedzenie jest wielkości psa. Bez względu na rodzaj jedzenia dla psów dużych ras ze wszystkich ofert "Eucanuba", którego nie wybierzesz, przeczytaj kompozycję. Nie każdy przepis ma naturalne mięso, czasami jest zastąpiony odwodnionymi analogami lub po prostu wskazuje tłuszcze zwierzęce i białka.

эукануба

Pokarm dla dużych psów "Royal Canin"

W sklepach zoologicznych produkty tej marki są pozycjonowane jako najlepsza sucha karma dla dużych psów, ale w rzeczywistości należą do klasy premium. Wyprodukowany w Rosji, Polsce i Francji, więc skład może się nieznacznie różnić. Opinia tych produktów wśród hodowców jest podobna do opinii "Wzgórz": jeśli zwierzę rozwija się normalnie i przenosi wszystkie składniki z kompozycji, można je karmić bez obaw.

роял канин