Po obejrzeniu tego zdjęcia wielu użytkowników portalu społecznościowego Facebook zaczyna zastanawiać się nad wyszukiwaniem w Internecie informacji o tym, kto i w jakich okolicznościach został okaleczony Mark Zuckerberg. Nie powinieneś tego robić, z głową i założycielem jednej z najpopularniejszych sieci społecznościowych, wszystko jest w porządku, a na okładce marcowego wydania Wired jest udany kolaż.

W samej publikacji znajdziecie ciekawy wywiad z panem Zuckerbergiem zatytułowany lakonicznie - "Facebook: dwa lata w piekle".

Та самая обложка Rzeczywistość internetowa jest daleka od prawdy

CEO Facebook powiedział dziennikarzom szczegółowo o trudnym okresie niepowodzeń, które jego mózg przetrwał w ciągu ostatnich dwóch lat.I co to za dziwne zdjęcie, pytasz? To rodzaj eksperymentu nowojorskiego artysty Jake'a Rowlanda. Jego zadaniem było stworzenie jasnej wizualnej wiadomości, która zilustrowałaby ideę artykułu.

Jake Rowland udostępnił to dzieło:

"Często użytkownikom sieci społecznościowej trudno jest odróżnić, gdzie jest prawda, a gdzie jest to kłamstwo. A na otwartych przestrzeniach Facebooka jest pełno takich fałszywych wiadomości. Ostatnio manipulacja percepcją jest dość powszechna. "
Czytaj także
  • 10 znanych osobistości, które okazały się nie tymi, za których się podają
  • Facebook założyciel Mark Zuckerberg został ojcem po raz drugi!
  • Mark Zuckerberg będzie ojcem po raz drugi

Oczywiście nie jest to wymówka, aby zrezygnować z sieci społecznościowych i mikroblogowania, ale filtrowanie informacji w erze cyfrowej jest po prostu konieczne.