Małe islandzkie miasteczko Seydaurcoukur zachwyci się niesamowitymi, bajkowymi pięknościami północnymi. Znajduje się w północnej części kraju, w Skagenfjord, jednym z najbardziej malowniczych, nawet w niektórych majestatycznych regionach Islandia .

Dziś Seydaurcroukur jest domem dla około 3 tysięcy osób, co czyni go największym w północnej części kraju. Ponadto osada jest najważniejszym centrum handlowym jednostki administracyjnej Nordyurland Vestra.

Historia tła

Pierwsza wzmianka o osiedleniu tych ziem pochodzi z IX wieku - wtedy po raz pierwszy zaczęli osiedlać się tu surowi Wikingowie. Według historyków, najprawdopodobniej wypłynęli oni ze Szwecji do Islandii. Miasto otrzymało nazwę od nazwy potoku.

Należy zauważyć, że nie najdogodniejszy port dla statków handlowych utrudniał rozwój handlu w regionie. Chociaż zawsze byli śmiałkowie, którzy postanowili sprowadzić statki na brzeg.

Tak więc osada o nazwie Seydaurcoukur została po raz pierwszy zaznaczona na mapach w 1857 r. I natychmiast - jako duży (według lokalnych standardów) port handlowy.

Вид на Сейдауркроукюр

Rozwój miasta Seydaurcrokur

Seydaurcoukur stał się pełnoprawnym miastem w 1947 roku, kiedy nadano mu odpowiedni status.

Teraz jest to ciekawe miejsce, w którym turyści często odwiedzają od wewnątrz życie na Islandii, aby poznać życie mieszkańców w odległych zakątkach i głęboko uczcić tradycje.

Церковь в Сейдауркроукюр

Teraz miasto znajduje się na liście 14 największych osad Islandii.

Istnieje również własna drużyna piłkarska. Nawiasem mówiąc, były piłkarz reprezentacji Islandii w piłce nożnej Eyolfur Sveresson jest prawie najsławniejszym rodem z Seydaurcrokur. W swojej karierze grał w 66 meczach w głównej drużynie kraju, a także odcisnął piętno na niemieckich klubach "Stuttgart" i "Herta", tureckiej drużynie "Beşiktaş", gdzie wszędzie było wystarczająco dobrze. Teraz trenuje islandzką narodową drużynę piłkarską.

Футбольное поле в Сейдауркроукюр

Miasto koni

W Seydaurcroukur ze szczególnym szacunkiem dla koni. W rzeczywistości każdy mieszkaniec miasta ma kilka takich zwierząt w swoim domu.

Ale coroczny festiwal jeździecki przyciąga Islandczyków z wielu miast kraju. Chodź tu i zagraniczni turyści, którzy chcą podziwiać konie, spójrz na wyścig. Nawiasem mówiąc, podczas wyścigów są akceptowane stawki, a turyści hazardowi z wielkim zainteresowaniem oglądają konkurs, mając nadzieję na złamanie solidnego jackpota.

Пони в Сейдауркроукюр

Naturalne piękno

Naturalnie przyciągają turystów i niesamowite krajobrazy, piękne krajobrazy, fascynujące ich niesamowitymi widokami na północ. Dla miłośników aktywnej turystyki istnieje kilka różnych programów.

Na przykład, wycieczki do gór Tindastol są popularne, z których szczyty oferują wspaniałe widoki na ocean.

Ciekawe jest także odwiedzanie wybrzeża morskiego, usianego różnorodnymi małymi, kolorowymi kamieniami.

Również stąd są rejsy do dwóch małych wysepek, które są blisko brzegu. Mają także wiele rozrywek: wędkarstwo, golf, chodzenie z kucykiem.

Dla miłośników islandzkich wód termalnych zaprojektowano oddzielną wycieczkę - około 15 kilometrów od miasta znajduje się naturalny basen z gorącą wodą, otoczony ośnieżonymi stokami. Kąpać się w niej, masz niesamowitą przyjemność! A z tego, że jesteś otoczony przez zimno i śnieg, a ciało jest w ciepłej wodzie, absolutnie nie odczuwa dyskomfortu!

Вид на зимний СейдауркроукюрПрогулки по воде в Сейдауркроукюр

Inne informacje o Seydaurcrocure

Seydaurcrocure to naprawdę małe miasto, ale ma wszystko, co uważa się za rozwiniętą infrastrukturę turystyczną:

  • kawiarnia z doskonałą kuchnią narodową;
  • hotele o wysokim poziomie usług i wygodne, komfortowe pokoje.

Rozwija się także infrastruktura transportowa - dobre, wysokiej jakości drogi, istnieje transport publiczny, można wynająć samochód i samodzielnie podróżować po mieście.

Jak dostać się do Seydaurcroukur?

Seydaurcroukur nie jest łatwo dostać się do, ponieważ jest dość daleko od stolicy kraju Reykjavik i międzynarodowy Lotnisko w Keflavik . Tak więc ze stolicy trzeba przejechać ponad 280 kilometrów. Drogi w kraju są dobre, a zatem czas podróży będzie niewiele ponad 3 godziny. Chociaż w niektórych obszarach podróży na autostradzie będzie musiał zapłacić.

Ale nie ma bezpośrednich lotów z Moskwy na lotnisko międzynarodowe w Islandii. Będziemy musieli latać z transferami - lot potrwa od 6 do 21 godzin, w zależności od wybranej trasy i czasu lotów łączonych.