Jadąc do dowolnego egzotycznego kraju, powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo z góry. Etiopia też nie będzie wyjątku, ponieważ to najbiedniejsze państwo afrykańskie ma niski poziom standardów sanitarnych. Ponadto w nocy dochodzi do częstych rabunków i oszustw, turyści będą więc musieli zachować czujność, aby uchronić się przed licznymi problemami.

Trochę o przestępczości w Etiopii

Jadąc do dowolnego egzotycznego kraju, powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo z góry. Etiopia też nie będzie wyjątku, ponieważ to najbiedniejsze państwo afrykańskie ma niski poziom standardów sanitarnych. Ponadto w nocy dochodzi do częstych rabunków i oszustw, turyści będą więc musieli zachować czujność, aby uchronić się przed licznymi problemami.

Trochę o przestępczości w Etiopii

Według naszych standardów w kraju nie ma przestępczości zorganizowanej. Jednak w regionach przygranicznych z Somalią zespoły rebelianckie nadal działają po wojnie, a armia i policja aktywnie walczą o bezpieczeństwo w Etiopii.

W pobliżu granicy z Kenia a Sudan to mała kradzież ulicy. Na zagubionego turystę w dosłownym znaczeniu latania na kilka osób, wybierając najcenniejsze - aparat, telefon, pieniądze. Takie przypadki zdarzają się najczęściej w ciemności, więc dla bezpieczeństwa w Etiopii wieczorem i nocą najlepiej jest być poza murami hotel . W dużych miastach, takich jak Addis Ababa , Bahr Dar i Gonder spotykają się także uliczni oszustnicy, ale policja podejmuje aktywne działania, aby je zneutralizować. Tutaj jest więcej zwykłych żebraków, którzy żyją z jałmużny turystów.

Прогулки по улицам городов

Jak nie stracić zdrowia w Etiopii?

Wszyscy wiedzą, że kraje trzeciego świata są podstawą różnych chorób. A jednak, pomimo licznych ostrzeżeń lekarzy, turyści udają się tam w poszukiwaniu przygód i nowych wrażeń. Aby podróż nie zmieniła się w piekło, ale przyniosła przyjemność, musisz wiedzieć o chorobach, które można zarazić, oraz o metodach ich zapobiegania:

 1. Przed wyjazdem do Etiopii powinieneś szczepienia od powszechnych chorób. W kraju są:
  • malaria;
  • trąd (trąd);
  • AIDS;
  • jaglica;
  • bilharoza;
  • żółta gorączka;
  • schistomatosis;
  • leiszmanioza;
  • Helminthiasis.
  Idź do dzikich warunków, z którymi możesz się komunikować plemiona jest to możliwe tylko po wykonaniu wszystkich niezbędnych szczepień. Należy pamiętać, że w Etiopii zarejestrowanych jest ponad 1 milion osób z AIDS.
 2. W hotelach i miejscach gastronomii publicznej należy zwrócić szczególną uwagę na stan sanitarny, świeżość produktów. W żadnym wypadku nie można pić wody z kranu, a nawet myć zębami - do tego jest woda mineralna lub butelkowana.
Антисанитария

Pytania dotyczące religii

Ponieważ Etiopczycy są bardzo religijnymi ludźmi, wszystkie kwestie związane z tym tematem stanowią tabu dla turystów. Fakt, że rdzenni mieszkańcy uważają swoją religię za najstarszą i najbardziej poprawną, tak że każda inna religia i jej interpretacja a priori będą postrzegane agresywnie.

Oprócz kwestii religijnych lepiej nie rozpoczynać od lokalnych rozmów na temat rządu, struktury państwowej i podobnych tematów. Mieszkańcy Etiopii bardzo wrażliwie reagują na zewnętrzne ingerencje w sprawy publiczne i mogą zachowywać się agresywnie w stosunku do swoich rozmówców.

Религия в Эфиопии

Postawa wobec lokalnej ludności

Etiopczycy - ludzie są dość gościnni i przyjaźni. Lokalna ludność jest bardzo lojalna wobec każdej rasy. Należy jednak pamiętać, że dobry stosunek do turysty jest możliwy tylko wtedy, gdy nowo przybyły nie uważa się za wyższego od stopnia niż brudny Etiopczyk na drodze lub personel hotelu.

Rozdając jałmużnę (i pytają o to zarówno dorośli, jak i dzieci), trzeba każdemu żebrakowi dać po trochu, w przeciwnym razie może być bardzo łatwo sprowokować sytuację konfliktową podczas walki. W dużych restauracjach i hotelach według uznania gościa można wskazać - 5-10% kosztów usługi, ale nie jest to reguła, która musi być ściśle przestrzegana. Jeśli mówimy o restauracjach, kwota ta jest zwykle uwzględniona w czeku.