W Wyżynach Etiopskich jest jeden interesujący pod względem turystyka miejsce o nazwie Bahr Dar lub "brzeg morza". To miasto, utworzone 4 wieki temu, z prowincjonalnej osady jezuickiej przekształconej w jedno z ekonomicznie rozwiniętych przez lokalne standardy centrów kraju. Tutaj są wspaniałe naturalne atrakcje i interesująca architektura.

Gdzie znajduje się miasto?

W Wyżynach Etiopskich jest jeden interesujący pod względem turystyka miejsce o nazwie Bahr Dar lub "brzeg morza". To miasto, utworzone 4 wieki temu, z prowincjonalnej osady jezuickiej przekształconej w jedno z ekonomicznie rozwiniętych przez lokalne standardy centrów kraju. Tutaj są wspaniałe naturalne atrakcje i interesująca architektura.

Gdzie znajduje się miasto?

Etiopski Bahr Dar znajduje się 300 kilometrów na północny-zachód od stolicy stanu Addis Ababa . Bahr Dar należy do regionu Amhara, a głównym językiem jest tutaj amharski. Miasto, zamieszkałe przez około 400 tysięcy ludzi, znajduje się w źródłach słynnej rzeki - Błękitny Nil (Abbay). Płynie z równie słynnego jeziora Tana. Ludność wyznaje chrześcijaństwo, islam i judaizm.

Истоки Голубого Нила

Warunki klimatyczne w Bahr Dar

W przypadku turystyki region ten nie jest zbyt wygodny, ponieważ przez większą część roku panuje susza, która gwałtownie ustępuje po porze deszczowej. Władze lokalne nie polecają obecnie zwiedzania miasta. Okres suchy przypada na okres od lutego do kwietnia, kiedy opady są mało prawdopodobne. Temperatura powietrza w tych miesiącach wynosi + 25 ... + 30 ° С.

Pora deszczowa w Etiopii różni się nieco od innych krajów, ponieważ dzieli się na dwa podsektory. W maju i czerwcu, w ciągu dnia, jest praktycznie sucho, ale w nocy przychodzą ciężkie deszcze. W czerwcu i sierpniu deszcz z niewielkimi prześwitami idzie w ciągu dnia, a temperatura powietrza jest znacznie zmniejszona.

Zabytki miasta

Pomimo faktu, że Etiopia jest biednym i gospodarczo słabo rozwiniętym krajem, jej dziedzictwo kulturowe i rezerwaty przyrody powodują duże zainteresowanie turystów. Chodzą tu po niecodzienne wrażenia, których nie można znaleźć w Europie i Azji. Oto, gdzie wybrać pozytywne emocje:

 1. Imperial Palace of Haile Selassie I. Ten starożytny zniszczony budynek jest niezwykły ze względu na fakt, że jego wieże oferują piękny widok na dolinę Nilu. Pałac znajduje się poza granicami miasta, na lewym brzegu rzeki .
 2. Крепость
 3. Tys-Ysat . Ten piękny wodospad, dla którego turyści przyjeżdżają do Bahr Dar, w tłumaczeniu z lokalnego dialektu, jego nazwa oznacza "palącą wodę". Wysokość upadku wody wynosi około 45 m. Górna część wodospadu jest ciągłym strumieniem, który w środku dzieli się na kilka cieńszych. W sumie szerokość kaskady wynosi 400 m. Ten piękny naturalny punkt orientacyjny znajduje się 30 km od miasta.
 4. Водопад на Ниле
 5. Lake Tana . Położony w pobliżu miasta i jest bardzo popularny na wizyty. Długość zbiornika wynosi 84 m, a szerokość 66 m. Główną atrakcją zbiornika jest 37 wysp, nad którymi rozproszone są częściowo zrujnowane budynki misje i klasztory jezuitów. Ich ściany zdobią stare freski. Dostęp do klasztorów na wyspach jest prawie zamknięty dla kobiet, należy to wziąć pod uwagę przy planowaniu wycieczek. Na brzegu jeziora lubią frolic hipopotamy. W wodzie żyją liczne mięczaki, ryby, wody powierzchniowe, reprezentowane przez dużą kolonię ptaków.
 6. Озеро ТанаПромысел на озере Тана
 7. Klasztor Kiban Gabriel. Wejście do niej jest dozwolone tylko dla mężczyzn. Zbudowany w XIV wieku, był wielokrotnie niszczony, ale ponownie i ponownie przywrócony. Teraz jest to piękny stary budynek z ciekawymi historycznymi eksponatami.
 8. Церковь Бахр-Дар
 9. Rynek miejski. To egzotyczne miejsce, zalane różnorodnymi kupcami, z pewnością zainteresuje odwiedzających. Oprócz tradycyjnych warzyw, tutaj możesz kupić Produktami lokalnego rzemiosła są drewniane ławki, pokryte kożową skórą i tkaninami utkanymi przez miejscowych rzemieślników.
Местный рынок

Hotele i restauracje Bahr Dara

Pomimo faktu, że Etiopia jest słabo rozwiniętym krajem i jego hotele nie równa się europejskie, dostać nocleg w komfort może być tutaj. Hotele oferują różne wycieczki do lokalnych atrakcji. Branża turystyczna, która ma dużo pieniędzy, z każdym rokiem jest coraz lepsza. Oto kilka hoteli, które możesz polecić dla zakwaterowania w Bahr Dar:

 • BenMas Hotel;
 • Pensjonat królewski;
 • Delano Hotel - Bahir Dar;
 • Addis Amba Hotel;
 • Rahnile Hotel.

Lokalne restauracje są zdominowane przez dania rybne, a to nie jest zaskakujące: jezioro Tana daje pracę większości mieszkańców miasta. Oprócz ryb można tu spróbować egzotycznych owoców i potraw Kuchnia etiopska , bogato aromatyzowany przyprawami. Wieprzowina praktycznie nie jest używana w tych częściach - tak było od czasów starożytnych. Z reguły pokoje są urządzone w prosty sposób, zgodnie z narodowymi zwyczajami, a obiady i kolacje odbywają się przy muzyce lokalnych muzyków. Możesz odwiedzić następujące restauracje:

 • Lake Shore Restaurant;
 • Desset Lodge;
 • Wude Coffee;
 • Castel Kuriftu Wine House and Restaurant Bahir Dar;
 • Kulturowa restauracja Checheo.

Jak się tam dostać?

Połączenia transportowe między miastami zapewnia transport autobusowy. Jeśli ta męcząca podróż nie przemawia do ciebie, to w stolicy możesz wynająć SUV i udać się do Bahr Dar, podążając za mapą. Podróż trwa od 10 do 11 godzin w zależności od wybranej trasy. Zaleca się stosowanie szlaków nr 3 i 4.

Fani podróży lotniczej mogą zostać zaproszeni na 1 godzinę z Addis Abeby do miasta Bahr Dar na samolocie lądującym na lokalnym lotnisku.

Транспорт в Бахр-Дар