Tytuł Etiopia - kraj we wschodniej Afryce - pochodzi od starożytnego greckiego słowa "człowiek o opalonej twarzy". Na terenie tego stanu znajduje się wiele plemion z interesującymi rytuałami i tradycje . Etiopskie plemiona żyją głównie w dolinie rzeka Omo - bardzo piękne, ale także najbardziej dzikie miejsce.

Tytuł Etiopia - kraj we wschodniej Afryce - pochodzi od starożytnego greckiego słowa "człowiek o opalonej twarzy". Na terenie tego stanu znajduje się wiele plemion z interesującymi rytuałami i tradycje . Etiopskie plemiona żyją głównie w dolinie rzeka Omo - bardzo piękne, ale także najbardziej dzikie miejsce. W przeciwieństwie do białej Amazah Maroko wszystkie plemiona w Etiopii są czarnymi.

Tribe Hamer

To jeden z najbardziej pokojowych narodów Etiopii. Powstały w V wieku, dziś ma około 35 000 osób. Przedstawiciele Hamera różnią się od innych afrykańskich plemion tym, że są bardzo piękni i zadbani. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają wysoki wzrost, kościste twarze z właściwymi cechami. Ubrani są w wielowarstwowe kombinezony, które są zdobione skórą. Sukienki uzupełniają jasne koraliki, bransoletki i naszyjniki z miedzi, a kobiety tworzą z włosów rodzaj fryzury. Aby to zrobić, warkocz wiele warkoczy, które są następnie smarowane ciekłą mieszanką ochry, gliny i wody. Takie jasne fryzury są symbolem dobrego samopoczucia i zdrowia, plemię Hamera żyje w wioskach, w chatach, które są losowo rozproszone po całym terytorium. Głównym zajęciem chałup jest hodowla bydła. Niektórzy członkowie plemienia zajmują się pszczelarstwem, a także wykonują różne rzemiosła, które oferują turystom.

Członkowie plemienia mają kilka etapów dojrzewania, naznaczonych rytuałami inicjacji. Pierwszy występuje, gdy dziecko się rodzi. Starsi zbierają się na niej, sprawują specjalny rytuał, a dopiero potem dziecko staje się członkiem plemienia. Następny etap to dorosłość. Podczas tej inicjacji nagi młody człowiek musi biegać po grzbietach byków. Jeśli mu się to nie uda, to rytuał zostanie przełożony na następny rok.

Племя Хамер

Plemię Oromo

Ten naród etiopski jest dość liczny. Członkowie plemienia prowadzą hodowlę ręczną i uprawną, rosnące konie, osły, małe i duże bydło. Żyją w chatach i namiotach skór zwierzęcych. Mężczyźni ubrani w spodnie i tunikę, tunikę, ozdobioną haftem. Dla kobiet tradycyjna odzież to skórzana spódnica i płaszcz przeciwdeszczowy.

Племя Оромо

Plemię Tsamai

Ta niewielka narodowość liczy tylko około 10 000 osób. Wszyscy prowadzą pół koczowniczy tryb życia, zajmujący się głównie uprawą zbóż i bawełny. Plemię nie zezwala na małżeństwa pomiędzy bliskimi krewnymi. Ubieraj zamężne kobiety w wyroby ze skóry w postaci szerokiego długiego fartucha, a dziewczęta mogą nosić krótką spódniczkę.

Племя Цамай

Plemię Caro

Jest to prawdopodobnie najmniejsze plemię w całej Afryce, z maksymalnie 1500 osobami. Ich wioska znajduje się na pięknej plaży rzeki . Mieszkańcy zajmują się hodowlą zwierząt, a także kolekcjonerstwem, członkowie plemienia Karo są doskonałymi mistrzami w malarskich ciałach. Już w dzieciństwie niemowlęta stają się "makijażem" za pomocą wapna, fryzury w formie wianek i przebijają dolną wargę, wkładając do niej np. Kwiatek. Przy pomocy naturalnych materiałów - węgla, ochry, rudy żelaza, kredy - na ciałach dorosłych tworzone są różne geometryczne wzory w formie pasków, kółek, spiral. Kobiety Caro dekorują się bardzo oryginalnie. Aby to zrobić, przycinają skórę brzucha i klatki piersiowej ostrym kamiennym odłamkiem, a następnie wcierają popiół w rany. W rezultacie, uzdrowione blizny są korzystne, zdaniem kobiet, podkreślają ich kształt ciała.

Племя Каро

Tribe Arboret

Istnieje około 4500 osób. To jedyne plemię, którego członkowie nawrócili się na islam. Ich zewnętrzną cechą charakterystyczną jest zestaw jasnych kolorowych koralików na szyi. Kobiety zakrywają głowy czarną chusteczką. Wykonując rytualne tańce, śpiewają również, ponieważ wierzą, że w ten sposób pozbywają się zgromadzonej w nich negatywnej energii. Dobrostan altany jest mierzony liczbą zwierząt, które mają.

Племя Арборе

Plemię Conso

Mieszkają w górach Etiopii, prowadzą siedzący tryb życia i zajmują się rolnictwem: uprawiają Teff, sorgo, kukurydzę, kawę, bawełnę. Odzież damska - tradycyjne spódnice w pionowe paski w kolorze niebiesko-pomarańczowym. Członkowie plemienia Conso słyną z umiejętności rzeźbienia w drewnie rzeźb, zwanych "Vaga", na cześć wielkich wojowników. Kompozycje mogą zawierać zarówno samego bohatera, jak i całą jego rodzinę, a nawet wrogów i zwierzęta, które zabił.

Племя Консо

Dasinesh plemię

Różni się od oryginalnych fryzur. Dzieci golą się z uporem głową. Ale wykwintne fryzjerki dorosłych podkreślają swój status. Mieszkają w Dasinesh na brzegu rzeki Omo, hodują bydło, ale są uważani za najbiedniejsze plemię w całej Afryce.

Племя Дасинеш

Plemię Ciała

Mają interesującą cechę odróżniającą - świętowanie żołądek. Kobiety z plemienia są pełne wdzięku i szczupłe. Za szczególnie atrakcyjnych uważa się otyłych mężczyzn z plemienia Bodi w Etiopii.

Co roku w czerwcu plemię wybiera najbardziej kompletnego człowieka z plemienia. Do tego czasu przez sześć miesięcy niezamężni mężczyźni, którzy chcą wygrać, wspierają wysokokaloryczną dietę opartą na mleku z krwią krowy. Takie jedzenie bardzo szybko daje rezultaty, a mężczyźni wkrótce stają się jak kobiety w ciąży. Grubas z największym żołądkiem wygrywa. Dostaje rękę pięknej dziewczyny z plemienia.

Племя Боди

Plemię Mursi

Naród ten jest uważany za jedno z najdzikszych plemion w Etiopii, ale także najbardziej niezwykły na całym świecie. Plemię Mursi w Etiopii licząca około 6500 osób prowadzi nomadyczny tryb życia i zajmuje się głównie hodowlą bydła.

Ludzie z plemienia są znani ze swoich bitew na patykach, a kobiety - z powodu dekorowania siebie w bardzo szczególny sposób. Mała dziewczynka zostaje włożona do dolnej wargi specjalnej glinianej spodeczki, usuwając kilka dolnych zębów. Taki dysk zostanie zmieniony na większy, gdy dorośniesz. Rozmiar mówi, jak bogaty będzie posag.

Племя Мурси