Ogromna liczba osób, które chcą schudnąć, odmawiają wieczornego posiłku i, zdaniem dietetyków, popełniają poważny błąd. Kolacja w PP na odchudzanie jest obowiązkowa, ale powinna być lekka, aby nie przeciążać żołądka i nie powodować wzdęć.

Co możesz zjeść na kolację z PP?

Wieczorne przyjmowanie pokarmu pozwala uniknąć poważnego głodu udręki w nocy, co zwykle kończy się podróżą do lodówki i konsumpcją wszystkiego, co przychodzi do ręki.

Zasady dokonywania kolacji w PP:

 1. Opinia, że ​​kolacja powinna być przed szóstą wieczorem, jest błędna, ponieważ wszystko ustalane jest indywidualnie, biorąc pod uwagę harmonogram, czyli o której godzinie osoba idzie spać. Ważne jest, aby pamiętać, że ostatni posiłek powinien być nie później niż trzy godziny przed snem.
 2. Ten posiłek powinien być lekki, to znaczy powinien zawierać 450-500 kcal i ważyć około 200 g. Generalnie trzeba wstać od stołu z lekkim uczuciem głodu.
 3. Dozwolone produkty mogą być poddawane obróbce cieplnej, takiej jak duszenia, gotowanie, pieczenie i gotowanie na parze.

Teraz zastanówmy się, co zjeść na kolację w PP, więc menu powinno z pewnością zawierać warzywa i owoce . Zaleca się wybierać produkty korzystne dla organizmu. Konieczne jest włączenie i zdrowe tłuszcze, na przykład olej roślinny, który może być stosowany do sosów sałatkowych. Tłuszcze są ważne dla regulacji poziomu leptyny - hormonu niezbędnego do metabolizmu. W menu kolacji uwzględnione jest białko w formie mięsa dietetycznego lub preferujące produkty z kwaśnego mleka, na przykład twarożek lub jogurt. Owoce morza i ryby są akceptowane na kolację.

Opcje kolacji w PP:

 1. Omlet z białka i mleka, z dodatkiem pomidorów, warzyw i zieleni.
 2. Grillowany filet marynowany w przyprawach i sałatce warzywnej.
 3. Ryby gotowane na parze i warzywa gotowane na parze.
 4. Pieczony królik i sałatka, która zawiera pomidory.
 5. opcje obiadowe
 6. Brązowy ryż z owocami morza i warzywami.
 7. Rosół z kawałkami kurczaka lub owocami morza.
 8. Porcja twarożek z zieleniną lub pikantny owoc.
 9. Sałatka jarzynowa z dodatkiem plasterków tuńczyka we własnym soku.
 10. Plasterek cielęciny z duszonymi warzywami.
 11. Szaszłyki z marynowanego fileta z kurczaka z liśćmi sałaty.

Każda z przedstawionych opcji może zostać uzupełniona filiżanką herbaty, ale cukru nie można do niej dodać. Najlepiej jest pić herbatę w pół godziny po jedzeniu.