Istnieje opinia, że ​​sól szkodzi naszemu organizmowi, ale sól Adygei zmusi cię do ponownego przemyślenia swoich poglądów, ponieważ w czasach starożytnych ludzie, którzy regularnie jedzą tę sól, słynęli z długich wątrób. Sól ta została wynaleziona na Kaukazie i nadal jest dodawana do każdego dania, zaczynając od shish kebab i kończąc na banalnych jajecznicy. Przygotowanie soli Adygei może odbywać się według różnych receptur. Technologia polega na mieszaniu przypraw i przypraw, które w pełni ujawniają ich użyteczne właściwości podczas dodawania soli do potraw. W skład soli Adygei wchodzą takie składniki jak kolendra, pietruszka, koperek, papryka, cząber, czarny pieprz i inne. Odpowiednio, zastosowanie takiej soli umożliwia nadanie daniu niepowtarzalnego smaku, a znacznie mniej wykorzystanie zwykłej jadalnej soli.

Główną zaletą soli Adygei jest nasycenie naczynia witaminami. Jednym z głównych składników soli jest czosnek, który, jak wiadomo, wzmacnia układ odpornościowy, ma właściwości bakteriobójcze. Aromat czosnku nie rozprzestrzenia się na danie, ponieważ jest neutralizowany przez resztki przypraw tworzących kompozycję. Pozostałe składniki obecne w soli Adygei również nadają potrawie użyteczne właściwości, dając niezapomniany aromat i smak. Ważne jest, aby wiedzieć, że tę przyprawę można kupić w supermarketach lub ugotować w domu.

Sól czosnkowa Adyghe i jej szkoda

Pomimo wielu pozytywnych chwil, przyprawa soli Adygei może zaszkodzić ciału osoby, która go używa, szczególnie w nadmiernych ilościach. Może to prowadzić do obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi i promować rozwój chorób sercowo-naczyniowych i chorób nerek. Również wśród składników, które składają się na skład, jest ostra papryka, która może negatywnie wpływać na pracę przewodu pokarmowego. Dlatego nie powinieneś używać tego produktu dla osób cierpiących na zapalenie żołądka, zapalenie trzustki , wrzód żołądka.

W związku z tym, badając korzyści i szkody soli Adygheanu, można stwierdzić, że przyprawa ma pozytywny wpływ na organizm tylko wtedy, gdy jest spożywana z umiarem. Będziesz w stanie osiągnąć, że zaczniesz używać mniej popularnych soli, ale sól Adygeya nie powinna być brana pod uwagę.

Adygeowska kompozycja solna