Dziś na półkach sklepu można znaleźć szeroką gamę różnych rodzajów sera. Jednym z najpopularniejszych był ser Adyghe, którego zalety są udowodnione od wieków. Co jest pożyteczne dla sera Adyghe i co zyskał uznanie?

Przydatne właściwości sera Adyghe

Na początek krótka wycieczka do technologii gotowania tego rodzaju sera. Jest zrobiony z mieszanki owiec i mleka krowiego, dodając różnego rodzaju serum, które natychmiast zmniejsza masę. Zawiera dużą ilość soli mineralnych, które są łatwo wchłaniane przez organizm. Wśród nich: fosfor, magnez, żelazo , cynku, miedzi, potasu, wapnia, siarki sodu i żelaza. Ponadto zawiera wiele witamin: retinol, kwas askorbinowy, beta-karoten, witaminy B, D, H, E i aminokwasy. Używając tylko 80 gramów sera dziennie, zapewnisz sobie dzienną dawkę najbardziej użytecznych substancji.

Ser Adyghe odnosi się do lekko osolonego, co oznacza, że ​​może być spożywany nawet przez kobiety o podwyższonym lub niestabilnym ciśnieniu krwi. Duża liczba pożytecznych bakterii pomaga przywrócić naturalną mikroflorę jelita, co przyczynia się do jej oczyszczenia. Naukowcy udowodnili również, że ser Adyghe jest naturalną postacią leku przeciwdepresyjnego, ponieważ zawiera znaczną ilość tryptofanu, który pomaga normalizować nastrój, poprawiać sen i łagodzić lęk i niepokój.

Ser Adyghe ze schudną

Ten rodzaj sera odnosi się do miękkich odmian, co oznacza, że ​​nie jest wysoki kaloryczność (nieco ponad 300 kcal na 100 gramów produktu). Ze wszystkimi pozytywnymi właściwościami można je jeść nawet podczas siedzenia na diecie, nie obawiając się poprawy.