To niesamowite, jak wiele osób dzisiaj tak mało uwagi poświęca temu, co jedzą. Ale odżywianie jest najważniejszym czynnikiem w jakości i długowieczności. To, co jemy, wpływa nie tylko na nasze obecne dobre samopoczucie, ale także ma ogromny wpływ na zdrowie w dłuższej perspektywie.

Książka "Jedzenie i mózg" otwiera odpowiedzi na pytania żywieniowe większości współczesnych ludzi - ogromną obecność cukru i glutenu w diecie. Szybkie przekąski w postaci produktów piekarniczych, dodatek cukru do wszelkiego rodzaju napojów i brak znaczącego odżywiania prowadzą do pogorszenia pamięci, myślenia i ogólnej jakości życia.

Pomimo faktu, że obecnie ogromna ilość popularnej literatury naukowej o żywieniu jest bardzo kontrowersyjna, bardzo polecam lekturę tej książki ze względu na fakt, że czułem skuteczność zalecanych wskazówek dotyczących odżywiania w praktyce. Nie powinniście ślepo stosować się do wszystkich wskazówek, ale ogólny pomysł, wraz z innymi źródłami, pozwoli wam myśleć krytycznie i wybierać żywność, która naprawdę pozwala umysłowi i ciału pracować w 100%.