Kolejnym powodem tych dodatkowych kilogramów jest przejadanie się. Ludzie, którzy mają taką chorobę jak otyłość, wszystkie przejadania. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego to robisz?

Okazuje się, że główną przyczyną kompulsywnego objadania się jest zaburzenie psychiczne. To znaczy, problem tutaj nie jest w twojej strukturze ciała, a nie w niektórych ustalonych tradycjach, aby przejadać się, ale jest głęboko w środku. Kompulsywne objadanie się jest tylko reakcją na stres, którego doświadczasz. Jeśli nadal nie wiesz, czy masz ten problem, określmy jego objawy.

Objawy przejadania się:

 • powtarzany proces obżarstwa na tle zaburzeń;
 • twój posiłek nie trwa długo;
 • widzisz swój komfort w jedzeniu;
 • jesz w dużych ilościach i nie masz głodu;
 • nie pamiętasz ile i co jadłeś;
 • jedzenie "na śmietniku";
 • wstydzisz się, że przejadacie się.

Takie objadanie się jest również nazywane emocjonalnym, a zatem głód, którego doświadczasz, jest również emocjonalny. Jak zwykle występuje sytuacja powodująca zakłócenia? Masz jakiś problem, albo stan rzeczy nie pasuje do ciebie, samo życie nie pasuje do ciebie, a ty, smutno z tego wszystkiego, idź do kuchni, mając nadzieję, że zostaniesz tam pocieszony. Jakby jedzenie było jedynym sensem życia. Lub gdy jesteś w złym nastroju, nie wiesz już, gdzie iść i pamiętasz o czekoladzie, która jest w twojej lodówce, a twoja dusza natychmiast się uspokaja. Czy rozpoznajesz siebie?

Czym jest niebezpieczne objadanie się?

Ustalmy teraz, co ryzykujesz, jedząc za każdym razem. Główną konsekwencją, jak już zrozumiałeś, jest otyłość, która po niej tworzy całą masę konsekwencji. Należą do nich: podwyższone ciśnienie krwi, cukrzyca, dotknięte stawy i kręgosłup, problemy z krążeniem krwi, problemy sercowo-naczyniowe, itd. A przy okazji, życie osoby z otyłością zmniejsza się o prawie 50%.

Do czego jeszcze prowadzi przejadanie się? U pacjentów z tą chorobą jest również naruszone metabolizm . I inne niebezpieczeństwo związane z trzustką. Faktem jest, że gdy osoba spożywa ogromną ilość pokarmu (a w rzeczywistości jest daleki od pożytku - jest to jedna z cech przejadania się), trzustka jest zepsuta. Nie jest w stanie strawić takiej ilości pokarmu, w wyniku czego "daje" nam taką chorobę jak zapalenie trzustki. Dla tych, którzy nie wiedzą, zapalenie trzustki jest zapaleniem trzustki, co z kolei może powodować powikłania z oddychaniem.

Jak leczyć przejadanie się?

Z reguły rokowanie dla przejadania się jest korzystne. Najważniejsze, że sam się tym interesujesz. Nie byłoby zbyteczne chodzenie do psychoterapeuty. Najlepszym sposobem, aby natychmiast zapisać się do specjalnych programów dla pacjentów z otyłością, tam pozbyć się wszystkich zaburzeń.

Chociaż jesteśmy przekonani, że możesz samodzielnie przezwyciężyć swoją chorobę. Jak poradzić sobie z przejadaniem się? Sporządź listę przydatnych wskazówek.

 1. Najpierw określ konkretne przyczyny problemu. Przejrzycie się z tego, czego doświadczacie stres , strach przed problemem lub z nudów? Zdecyduj się na to.
 2. Znaleźliście przyczyny napadów obżarstwa, teraz musicie do nich dążyć. Od wszystkich twoich lęków, niepewności, musisz się ich pozbyć. Z reguły osoby, które straciły dużo dodatkowych kilogramów, natychmiast zaczynają odczuwać inaczej: od razu stają się bardziej pewne siebie i czują się dobrze wśród ludzi. Dlatego może dla ciebie szczupłe ciało będzie rozwiązaniem wszystkich problemów?
 3. Jeśli cierpisz na syndrom ucieczki od wszystkich problemów, po prostu sobie z tym poradzisz. O wiele łatwiej jest rozwiązać problem niż później, wiedząc, ile masz nierozwiązanych spraw.
 4. przejadania się objawy
 5. Jeśli cierpisz na depresję, znajdź przyczynę. Na koniec zmień swoje życie: wybierz się na wycieczkę do innego kraju, zarejestruj się w sekcji kreatywnej lub sportowej. Znajdziecie tam ludzi, którzy z pewnością ożywią w was miłość do życia.

Jeśli uważasz, że sam nie radzisz sobie z wszystkimi problemami, nie wahaj się, porozmawiaj z przyjaciółmi, rodzicami, umów się na spotkanie z psychoterapeutą, jeśli jest to dla ciebie łatwiejsze. Najważniejsze to nie siedzieć spokojnie i zmagać się z problemem, ponieważ odkładając leczenie na później, tracimy tyle dni życia, tyle minut emocji, że później będziemy żałować tego przez całe nasze życie. Pamiętaj, lepiej późno niż wcale.