Zajęcia sportowe zmieniają hormony, metabolizm i niszczą włókna mięśniowe. Trening to zdecydowane naciśnięcie, które uruchamia wiele łańcuchów biochemicznych.

Zmiany w ciele nie występują w trakcie i po ćwiczeniach, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na żywienie po treningu.

Po treningu ciało ma okno z węglowodanami. W tym czasie wzrasta zdolność organizmu do wchłaniania węglowodanów w celu przywrócenia energii w ogromnym tempie.

Dlaczego zamknąć okno węglowodanu?

Podczas treningu organizm aktywnie rozwija adrenalinę i kortyzol, dzięki czemu człowiek nie czuje się bardzo zmęczony, zyskuje siłę i zwiększa się wytrzymałość . Po zakończeniu treningu hormony nie zatrzymują się, co powoduje, że organizm zaczyna pobierać energię z mięśni. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby zadbać o zamknięcie okna węglowodanów w czasie, szczególnie w przypadku utraty wagi i budowania mięśni. Zjedzone węglowodany prowokują produkcję insuliny, która przywraca organizm do normalnego trybu działania.

Eksperci doradzają spożywanie pokarmów zawierających węglowodany natychmiast po wysiłku. Nie ma zgody co do tego, jak długo utrzymuje się okno węglowodanu po aktywności sercowo-naczyniowej, fizycznej i innej aktywności fizycznej. Ale wszystko, uważa się, że w pierwszej połowie godziny, węglowodany są wchłaniane znacznie szybciej niż zwykle.

Lepiej zamknąć okno węglowodanu?

Wszystko zależy od celu szkolenia. Jeśli, na przykład, chcesz zwiększyć wielkość masy mięśniowej, najlepiej zastosować specjalne suplementy sportowe, które składają się z węglowodanów. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do jedzenia żywności nienaturalnej, banany są idealne do zamykania okna z węglowodanami.

okno odchudzające węglowodany

Jeśli Twoim celem jest schudnąć, a następnie zamknąć okno węglowodanów po treningu, jeść: cytrusy, jabłka, winogrona i inne owoc , a także niektóre warzywa, na przykład pomidory. Ponadto możesz pozwolić sobie na miód, który w rzeczywistości składa się wyłącznie z węglowodanów.

Niektórzy uważają, że po treningu trzeba zjeść porcję warzyw strączkowych, płatków zbożowych lub płatków zbożowych. Ale faktem jest, że takie produkty są nabywane wystarczająco długo, a ty po prostu nie inwestujesz w limit trzydziestominutowy.

Po treningu możesz zafundować sobie zakazane cukierki, chociaż nie są tak użyteczne jak owoce, ale po intensywnym treningu wszystkie szkodliwe węglowodany zostaną wydane na odzysk energii i nie zepsują twojej sylwetki.