Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że węglowodany są równe najstraszliwszym truciznom dla ludzkiego ciała. Wygląda na to, że oni, węglowodany , winowajcy otyłości ludzkości, i że należy ich bezwzględnie zabronić. W rzeczywistości żywność węglowodanowa może być "dobra" i "zła", a to nie zależy od tego, co (a dokładniej, ile węglowodanów) jest zawarte w żywności węglowodanowej.

Proste i złożone węglowodany

Pokarm można podzielić na te, które zawierają bardzo dużą, dużą, umiarkowaną i niską zawartość węglowodanów. Jednocześnie żywność z kategorii "bardzo duże" może być nawet bardziej korzystna niż produkt o niskiej zawartości węglowodanów.

Najważniejszą rzeczą przy wyborze węglowodanów jest indeks glikemiczny, czyli poziom cukru we krwi wzrasta w chwili spożycia węglowodanów. Jeśli GI (indeks glikemiczny) jest wysoki, wówczas taki produkt przyczynia się do rozwoju cukrzycy i otyłości, ponieważ zmienia się w cukier zbyt szybko, co powoduje, że trzustka drastycznie produkuje dużą ilość insuliny.

Istnieją również węglowodanowe środki spożywcze do odchudzania - są to produkty, które bardzo powoli podwyższają poziom cukru we krwi, a tym samym przeciwdziałają normalizacji produkcji insuliny i stanowią profilaktykę cukrzycy. Takie produkty przyczyniają się do utraty wagi, ponieważ dają uczucie sytości przez 4-6 godzin.

Jakie są korzyści z węglowodanów?

Fakt, że potrzebujemy węglowodanów jest jasno określony w zasadach zrównoważonej diety. Rzeczywiście, w naszej diecie odsetek węglowodanów jest największy - 50%. To węglowodany - jest głównym źródłem energii. Przyspieszają przemianę materii, a także przyczyniają się do rozwoju seratoniny - hormonu radości. Bez węglowodanów funkcje umysłowe osłabną, ponieważ mózg przyzwyczaił się do "ładowania" cukrem.

Najbardziej węglowodanowe pokarmy

W dowód na to, że nawet najbardziej węglowodanowa żywność może być przydatna, sugerujemy przyjrzenie się liście produktów z węglowodanami od 65 g na 100 g wagi:

 • rodzynki;
 • daty;
 • ryż;
 • makaron;
 • kasza gryczana;
 • miód;
 • dżem;
 • słodycze;
 • marmolada;
 • pianki;
 • cukier

Oczywiście, nie będziemy omawiać korzyści płynących ze słodyczy i cukru, ale po prostu niemądrze jest zaprzeczyć, że rodzynki, daktyle, miód są więcej niż konieczne dla osoby w pewnych ilościach. Jeśli chodzi o marmoladę i ptasie mleczko - to dobrze znane dietetyczne słodycze, którym możesz pozwolić sobie nawet na odchudzanie.

Bob

W przypadku węglowodanów można również schudnąć. Aby to zrobić, wystarczy podnieść produkty na zasadzie niskiego OG. Jednakże, siedząc na diecie węglowodanowej, możesz szybko zauważyć wyraźną utratę masy mięśniowej - z brakiem białka w diecie jest nieuniknione.

Następnie decydujesz się na dietę białkową (aby nie stracić cennych mięśni). W takim przypadku wystąpią drastyczne wahania nastroju, depresja, brak energii do pracy umysłowej - wszystko to są objawy niedoboru węglowodanów.

Ci, którzy doświadczają niedogodności obu metod wolą dietę węglowodanowo-białkową w utracie wagi. Taki system ma nawet swoją nazwę - BUCH (przemiana białka w węglowodany).

Zasada diety jest bardzo prosta:

 • dzień 1, 2 - maksymalne białka, minimalna ilość węglowodanów;
 • co zawiera jedzenie węglowodanowe
 • dzień 3 - maksimum węglowodanów, minimalna ilość białka;
 • dzień 4 - zrównoważony dzień.

Przez pierwsze dwa dni ograniczasz węglowodany - ulubione źródło energii naszego ciała. Dlatego szuka innego zysku - tłuszczy. To prawda, że ​​jeśli niedobór węglowodanów trwa zbyt długo, zaczniemy "pochłaniać" tkankę białkową z mięśnia, ponieważ organizm nie odważy się stracić całego tłuszczu, ponieważ jest to najlepsza dostawa energii w "deszczowy dzień". Dlatego musisz dodać węglowodany na trzeci dzień. A potem dzień zrównoważone żywienie . Wszystko to można powtórzyć przez tydzień lub dwa, aby osiągnąć pożądaną wagę.