Dzisiaj, kiedy jakość leków pozostawia wiele do życzenia, nie będzie zbyteczne zwracanie się ku doświadczeniom przodków, którzy nie tylko wiedzieli o korzyściach roślin leczniczych, ale także umiejętnie wykorzystali swoje właściwości lecznicze.

Co jest przydatne w tymianku?

Informacje o tymianku i jego pożytecznych właściwościach sprowadzają się do nas z medycznych traktatów starożytności. Roślina ta była dobrze znana zarówno narodom Europy, jak i Starożytnemu Wschodzie. Jednocześnie był szeroko stosowany nie tylko jako produkt leczniczy, ale także jako wyśmienita przyprawa - do gotowania. Z czego jest on tak sławny, niż pożyteczny tymianek dla człowieka - w dalszej części artykułu.

Tymianek - to to samo tymianek pełzanie jest szeroko rozpowszechnione i rośnie zarówno w dzikiej, jak i podmiejskiej strefie ogrodniczych amatorów. Atrakcyjnie wyglądająca roślina o średnio fioletowych kwiatach i płytkiej zieleni to doskonały medonosom, doskonale dekorujący rabaty kwiatowe, ale nie tylko to jest ważne. Jego niesamowite umiejętności uzdrawiania są zauważane i bardzo cenione przez ludzi przez bardzo długi czas. Przede wszystkim był używany nawet do egzorcyzmów, fumigacji pomieszczeń mieszkalnych. Mówi się, że był stosowany w leczeniu strachu u małych dzieci, ponieważ jego zapach przywracał siłę, poprawiał samopoczucie, wpajał pewność siebie i optymizm.

Odwar z tymianku doskonale oczyszcza organizm pasożytów, a kąpiele z dodatkiem tymianku pomagają zwalczać różne choroby skóry i reumatyzm stawowy. Również jego rosół jest traktowany przez długi czas, nie przechodząc kaszel.

Jest to niezwykły środek grzybobójczy i bakteriobójczy, który obniża szkodliwą mikroflorę organizmu i pomaga go usunąć.

Od dawna wiadomo, jak użyteczny tymianek jest dla kobiet. Układ nerwowy kobiety dzisiaj jest często poddawany testom stresu, znacznym obciążeniom fizycznym i emocjonalnym, prowadzącym do załamań nerwowych lub depresji. Szczególnie bezbronna kobieta staje się podczas menstruacji, ciąży i w pierwszym okresie poporodowym. I tu pomogą buliony tymianku, a napary i kąpiele będą odpowiednie dla tych, którzy chcą zmniejszyć stres emocjonalny, a także bolesne miesiączki i zapalenie wyrostków.

Oczywiście, tymianek jest trawą, ale jej użyteczne właściwości mogą być teraz używane znacznie szersze i przynoszą namacalne korzyści dla naszego zdrowia.

Pij herbatę tymiankiem!

Dla prawdziwych koneserów herbaty, pytanie brzmi: czy herbata z tymiankiem nie jest to konieczne - od dawna są znane, a ci, którzy znają sens tego magicznego napoju, jednogłośnie mówią, że jest prawdziwą przyjemnością. Dlaczego jest taki dobry?

Herbata z tymiankiem zachowuje wszystkie użyteczne właściwości rośliny: jest aromatyczna, smaczna i ma działanie lecznicze na organizm, pomagając zwalczyć całą masę chorób.

W imbryku tymianek powinien być tylko ułamkiem czarnej lub zielonej herbaty do zaparzenia i należy go nalegać na około 8-10 minut: wtedy napój znajdzie swój wyjątkowy magiczny smak i poda infuzje. Jeśli dodasz łyżeczkę miodu do filiżanki tej herbaty, nie będzie można przecenić jej przydatności.

Jednak pomimo pochwalających słów za tymianek tymianek warto pamiętać, że warto wypić drinka Niż pożyteczny tymianek dodatek ziół tej rośliny, jak każdy produkt leczniczy, ma przeciwwskazania.

Nie ma konieczności zastępowania zwykłej herbaty 100% tymiankiem: lepiej jest dodawać ją w małych porcjach. A jeśli zdecydowałeś się pić tylko to, musisz wziąć tę infuzję jako lek, który jest pijany przez nie więcej niż dwa tygodnie, po konsultacji ze specjalistą.

Choroby serca i przewodu pokarmowego można leczyć ostrożnie i w żadnym wypadku podczas zaostrzeń.

Kobiety w ciąży powinny powstrzymywać się od takiej herbaty, ponieważ może ona wywołać gwałtowne skoki ciśnienia.

W pozostałej części jest to cudowny napój, energia wigoru i zdrowia.