Spośród wszystkich postów, Post jest uważany za najbardziej surowy i ważny. Podczas postu alkohol jest zabroniony, a palenie jest zabronione. Wysyłanie jedzenia do Wielkiego Postu nie powinno składać się z mięsa, ryb, mleka i jajek, bułeczek, słodyczy, majonezu - wszystko to jest wykluczone. Podczas postu, szczupłe przepisy obejmują produkty pochodzenia roślinnego. Możesz jeść takie potrawy jak kalafior, ziemniak . Także ryż, warzywa, bakłażan, dynia, cukinia, pieczarki, fasola. W dni postu, proste jedzenie na czczo jest odpowiednie - różne marynaty, krakersy, orzechy, czarny chleb, owsianka, gotowane w wodzie. W święta wolno jeść świąteczne potrawy z wielkopostnych ryb.

Zasady mocy

Najcięższy post to pierwszy i ostatni tydzień. W pierwszy piątek powszechne jest spożywanie gotowanej pszenicy z cukrem i miodem. A w poniedziałek w Internecie musisz głodować.

W poniedziałek, środę i piątek obserwuje się szał. Zgodny z użyciem wody, chleba, owoców, warzyw, kompotu. We wtorek i czwartek należy jeść gorące potrawy, bez dodawania oleju. A w sobotę i niedzielę do jedzenia, przyprawionego olejem roślinnym.

Wiele osób myli wielkopostne dania z kuchnią wegetariańską. Non-weganie mogą spożywać masło, mleko , sery, jajka, ale nie jedz ryby. W Wielkim Poście nie można jeść jajek i produktów mlecznych, ale można spożywać ryby i owoce morza w niektóre dni.

Ktoś wierzy, że jedzenie w dniach postu jest bezużyteczne i zupełnie bez smaku. Ale dziś szczupłe przepisy są tak różnorodne, że wyróżniają się smakiem zwykłego jedzenia.

Istnieje ogromna różnorodność przepisów na stole. Nie są tak trudne do gotowania i często są spożywane na surowo. Jak zostało powiedziane powyżej w poniedziałek, środę i piątek. To ogromny plus, ponieważ te dni nie muszą stać w piecu, co pozwoli zaoszczędzić czas i wysiłek.

W czasach starożytnych, dla dzieci, ustanowiono zasadę: pościć tylko w pierwszym i ostatnim tygodniu postu. Ale w naszym stuleciu rodzice rzadko karmią swoje dzieci wielkopostnymi potrawami, ponieważ uważają, że post jest osobistym wyborem i przekonaniem, że dzieci nie są jeszcze przyrodzone.

Wielkopostne jedzenie w Wigilię Bożego Narodzenia

Świąteczny post, zwany także Filippov, rozpoczyna się i kończy corocznie w tym samym czasie. Od 28 listopada do 6 stycznia przed świętami Bożego Narodzenia.

W przeciwieństwie do Postu, świąteczny post nie jest tak surowy w powstrzymywaniu się od jedzenia. Ale również używanie produktów pochodzenia zwierzęcego jest zabronione. W niektóre dni mnichom nie wolno jeść ryb i olejów roślinnych.

Na początku postu jakość żywności zmienia się radykalnie. Nie jest tak bogaty w kalorie i jest trawiony znacznie szybciej. Dlatego nie jest tak łatwo przejść od szybkich dań do bardziej prostych, chudych. Najtrudniejszą rzeczą jest to, że po raz pierwszy następuje poszczenie. Podczas Świąt Bożego Narodzenia ludzie uczą się ważnej lekcji - żucia jedzenia dokładnie. chude proste jedzenie Przy tak dokładnym oczyszczaniu chemicznym ujawnia się ważny sekret: żucie jedzenia 32 razy dziennie szybko zaczyna odczuwać sytość. Tak więc szczęka żuje, a mózg liczy liczbę ruchów. W centrum mózgu odbiera sygnał wskazujący nasycenie. Okazuje się, że zamiast dwóch talerzy owsianki jedliśmy. Tym samym żołądek nie rozciąga się, a jego wymiary są znormalizowane.

Są sytuacje, w których święta osobiste pokrywają się z postem świątecznym. W takim przypadku najlepiej odłożyć obchody na kilka dni po zakończeniu postu. Jeśli nie ma takiej możliwości, produkty odchudzone powinny znajdować się na stole.