Pojawienie się głodu i jego gaszenie następuje w podwzgórzu - jest w nim środek głodu i sytości. Kiedy jemy, krew jest wypełniona hormonami, enzymami, pierwiastkami chemicznymi, w których pokarm się psuje - wszystko to sygnalizuje mózgowi o nasyceniu. Ale gdyby wszystko było tak proste, nie mielibyśmy problemów ze stałym uczuciem głodu.

Co zaspokoi głód?

Naukowcy od dawna ustalili, że centrum głodu i sytości reaguje nie tylko na zmieniony skład chemiczny krwi. Podporządkowuje się naszemu poczuciu zadowolenia z jedzenia, którego musimy doświadczyć, aby przestać być głodnym (dla tych, którzy nie zauważyli, odpowiedź brzmi, dlaczego na diecie wielu cierpi głód).

Zarówno głód, jak i nasycenie są na skraju fizjologii i psychologii.

Są niebezpieczne i niewinne zmiany w ciele, choroby, których sygnałem jest stałe uczucie głodu.

Hiperreksja w różnych chorobach

Hiperreksja to stan, w którym dana osoba jest głodna, pomimo faktu, że jego ciało jest nasycone substancjami odżywczymi. Stan ten często występuje u pacjentów z wrzodami, zapaleniem żołądka, cukrzycą, nadczynnością tarczycy, a wszystko z powodu braku poczucia satysfakcji na świeżej diecie medycznej lub poszczeniu za pomocą zastrzyków z roztworami odżywczymi.

Najczęstsze przyczyny

Zasadniczo w większości przypadków możliwe jest udzielenie prostej i oczywistej odpowiedzi na pytanie, dlaczego dręczy Cię ciągłe uczucie głodu. Spójrz tylko na swoje sposób życia i jego funkcje:

 1. Niewłaściwe odżywianie - wydajesz się jeść, a nawet dużo, ale ciało prosi raz po raz w nadziei, że otrzyma dokładnie taki produkt, którego brakuje. Twoje ciało ma niedobór jakiejś ważnej substancji, aby go określić, wystarczy przejść szczegółowy test krwi i zrównoważyć dietę.
 2. Praca umysłowa - przy ciężkiej, intensywnej pracy umysłowej organizm nie odczuwa braku odżywiania, odczuwa go tylko mózg, który potrzebuje węglowodanów. W takim przypadku bezcelowe będzie jedzenie kurczaka lub spożywanie białka - daj sobie to, o co cię poprosimy. Wybierz węglowodany skrobiowe, takie jak kisiel, ryż, chleb pełnoziarnisty, orzechy, fasola, kukurydza.
 3. Ćwiczenie - nic dziwnego, że ludzie prowadzący aktywny tryb życia potrzebują dużych zasobów żywności. Przede wszystkim, aby zaspokoić głód po aktywności fizycznej, odpowiednie są białka i węglowodany (choć niskokaloryczne) - kurczak, ryby, zboża.
 4. Pragnienie - kiedy czujemy pragnienie, myślimy, że chcemy jeść. Pragnienie ugaszone przez żywność jest często przyczyną nadwagi. Zanim przejdziesz dalej o głodzie, wypij szklankę wody - może cios.
 5. Hormony - w ludzkim ciele hormony rządzą piłką. Poziom hormonów wpływa również na uczucie głodu (jeśli doświadczasz podejrzanie "zwierzęcego" głodu, sprawdź hormony). Mogą to być hormony gruczołu tarczowego, trzustki, a także hormony płciowe. Ponadto napady głodu podczas menstruacji nie są anomalią.
Jak pozbyć się głodu?

Oczywiście, jeśli mówimy o zaburzeniach hormonalnych, chorobach (na przykład bulimii, cukrzycy), jedynym sposobem na pozbycie się głodu jest radzenie sobie z chorobą.

dlaczego stałe uczucie głodu

Cóż, jeśli kwestia pozbycia się ciągłego uczucia głodu jest prostsza, a twoje problemy na szczęście są łatwe do rozwiązania, zalecamy zapoznanie się z listą zaleceń:

 • Jak pokonać ciągłe uczucie głodu pomoże stworzyć zrównoważoną dietę;
 • jedz często, w małych porcjach;
 • nie jedz dla firmy;
 • Zjadaj pokarmy zmniejszające apetyt - suszone owoce , mleko w proszku, kefir, sok z cytryny;
 • Nie mieszaj apetytu z pieprzem i solą w naczyniach;
 • pić wodę przed jedzeniem.