Odżywianie jest niezbędne dla osoby, aby utrzymać życie i aktywność. Jednak spożywanie nadmiernych ilości jedzenia nie tylko nie prowadzi do zdrowia, ale również go pogarsza. Jeśli dana osoba ciągle chce jeść, powinna określić powody tego i na ich podstawie sporządzić plan dalszych działań.

Powody, dla których zawsze chcę jeść

Uporczywy głód może mieć przyczyny fizjologiczne:

  1. Hipoglikemia . W tej chorobie osoba ma niski poziom poziom cukru we krwi . Oprócz głodu hipoglikemia objawia się zmęczeniem, bólem głowy, nadmierną potliwością, drżeniem. Hipoglikemia występuje w wyniku nieprawidłowej czynności wątroby.
  2. Cukrzyca W cukrzycy komórki nie otrzymują wystarczającej ilości glukozy, więc mózg wysyła sygnały o potrzebie jedzenia. Dzięki stałemu monitorowaniu poziomów insuliny możliwe jest zmniejszenie uczucia głodu.
  3. Zespół napięcia przedmiesiączkowego . Uczucie głodu jest częstym objawem zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Takie zjawiska są związane z fluktuacją tła hormonalnego i mają miejsce w pierwszych dniach po rozpoczęciu miesiączki.
  4. Używanie narkotyków. Niektóre leki, zwłaszcza antydepresyjne, mogą powodować głód. Jeśli uczucie głodu staje się bolesne, należy skonsultować się z lekarzem.
  5. Niedokrwistość, niedobór witamin, brak ważnych minerałów. Niezrównoważone odżywianie i rzadkie witaminy i minerały mogą prowadzić do bolesnego głodu. Będzie można pozbyć się tego uczucia, dodając do diety produkty wzbogacone w minerały i witaminy.
  6. Problemy w systemie hormonalnym.

Ale oprócz przyczyn fizjologicznych istnieje również psychologiczny powód do ciągłego głodu. Często zwiększa się apetyt w obecności przewlekłych stres . Wiele osób w sytuacjach niepokoju i lęku jest nakłaniani do jedzenia, aby uzyskać przyjemność i poprawić samopoczucie. Co ciekawe, podczas krótkotrwałego stresu w człowieku apetyt znika. Jednak jeśli dlaczego zawsze chcę mieć powody Napięcia powtarzają się często, wtedy zaczyna się produkować hormon kortyzolu, który wzmacnia apetyt.

Jak schudnąć, jeśli ciągle chcesz jeść?

Ciągłe pragnienie jedzenia nie jest normą. Często wynika to z niewłaściwych nawyków żywieniowych. W tym przypadku dietetycy zalecają dostosowanie rozkładu posiłków i zwiększenie spożycia czystej wody.

Ci, którzy stale chcą jeść w nocy, muszą ponownie rozważyć swoją dietę. Jest prawdopodobne, że organizm otrzymał mniej w ciągu dnia niezbędnych substancji. Żywność powinna być bogata w składniki odżywcze. Aby nie głodować w nocy, przed pójściem do łóżka możesz wypić szklankę niskotłuszczowego kefiru.