Klasyczny ser solankowy Adygei składa się z dwóch rodzajów mleka - krów i owiec, ale najnowocześniejsza produkcja wykorzystuje tylko mleko krowie, które wpływa na smak, ale nie zmienia przydatności produktu. Historyczną ojczyzną tego sera jest kaukaski region Adygei. Ponieważ ser Adyghe jest często zawarty w diecie, zawartość kalorii tego produktu jest interesująca dla wielu, którzy chcą schudnąć.

Ile kalorii jest w serze Adyghe?

Zawartość kalorii w serze Adyghe wynosi 240 kcal na 100 gramów. To wartość energetyczna jest typowy dla klasycznej receptury: mleko jest zsiadłe i umieszczane w formie dla przepływu serwatki, następnie gotowy produkt jest pakowany i trafia do sprzedaży. Ten ser Adyghe ma delikatną konsystencję i mleczny, lekko słonawy smak. Zawartość kalorii w wędzonym serze Adyghe jest wyższa ze względu na wzrost zawartości tłuszczu i wynosi 275 kcal.

Przydatne właściwości sera Adyghe

Niewielka ilość kalorii zawartych w serze Adyghe nie jest jedyną zaletą tego produktu. Ten miękki ser jest cenny dzięki swojej kompozycji, która zawiera dużą ilość składników mineralnych i praktyczny pełny zestaw witamin. Do jego najbardziej przydatnych składników należą wapń, fosfor, sód, potas, siarka.

Ze względu na wysoki poziom wapnia, sery Adyghe są szczególnie przydatne dla dzieci, kobiet w ciąży, a także tych, którzy chcą schudnąć, ponieważ ten element przyspiesza przemianę materii i pomaga poprawić sylwetkę. Ponadto ser Adyghe poprawia trawienie, ma korzystny wpływ na układ nerwowy, poprawia skład krwi, zapobiega wielu groźnym chorobom, w tym zawałowi serca, udarowi i onkologii.

Ser Adyghe nie jest prezentowany tylko osobom z nietolerancją produktów mlecznych, a także cierpiących na częste migrenowe bóle głowy. może wywołać ból głowy. Należy używać ograniczonego sera Adygei ze skłonnością do obrzęków, tk. jest przechowywany w silnym roztworze soli fizjologicznej.

Ser Adyghe do odchudzania

Podobnie jak wiele produktów mlecznych, sery Adyghe są bardzo przydatne dla tych, którzy chcą schudnąć. Niskokaloryczny i tłusty ser Adyghe, a także wysoka zawartość białka - to najważniejsze cechy diety. Kolejnym ważnym czynnikiem jest uniwersalność produktu. Ser Adyghe doskonale komponuje się z owocami i warzywami, świeżymi ziołami, może być dodawany do zup, piec, smażyć, gotować kwaśne rogaliki i różne przekąski. Podczas diety ser Adyghe pomaga wypełnić deficyt witamin i minerałów.

Jeśli lubisz smak sera Adyghe, spróbuj go wydać wolne dni . Do rozładunku potrzeba 300 g sera i 500 g owoców - pomarańcze, jabłka. Podziel te produkty na 5-6 porcji i jedz w ciągu dnia. Picie z takim wyładowaniem wymaga wody i zielonej herbaty.

Jak wybrać i przechowywać ser Adyghe?

Ser Adyghe sprzedawany jest w hermetycznie zamkniętym opakowaniu, które zapobiega przedostawaniu się powietrza. Kupując, sprawdź datę wygaśnięcia Ile kalorii jest w serze Adyghe integralność produktu i opakowania. Zwróć uwagę, że ser nie był gęsty. Kolor wysokiej jakości sera Adyghe jest biały lub ma żółtawy kremowy kolor. Zapach jest mleczny, dopuszczalny lekki kwaśny smak.

Ponieważ ser Adyghe jest "żywym" produktem, nawet w zamkniętym opakowaniu jest przechowywany nie dłużej niż miesiąc. Otwórz ser powinien być przechowywany w lodówce, owinięty w pergamin lub folię, aby nie został zaimpregnowany obcymi zapachami i nie. Okres przechowywania otwartego sera Adyghe wynosi 2 tygodnie, ale eksperci zalecają jego spożywanie w ciągu 7 dni. Czas przydatności do spożycia wędzonego sera Adyghe jest wyższy, informacje na ten temat znajdują się na opakowaniu.