Wyjątkowy jest nie tylko smak, ale także kompozycja makaronu miso. W zależności od odmiany, taką pastę można wytwarzać z samych nasion soi, ich mieszanin ze zbożami lub samych zbóż (ryż, jęczmień). W zależności od składu i technologii, produkt może wytworzyć produkt o różnej konsystencji, kolorze i oczywiście smaku. Spróbuj eksperymentować z tym wyjątkowym makaronem w domu.

Pasta Miso - przepis

Przygotowanie pasty miso w domu nie jest łatwe, jest to czasochłonny proces, który zajmuje dużo czasu (makaron powinien błądzić nawet do 5 lat!). Ale tak czy inaczej, jeśli nie masz możliwości kupienia gotowej pasty lub chcesz po prostu eksperymentować, spróbuj przepisu opisanego poniżej.

Skład składników jest bardzo minimalistyczny, a jeśli nie ma problemów z zakupem soi, mogą pojawić się problemy z poszukiwaniem specjalnego koji grzyba, dzięki czemu te ziarna będą fermentować.

Składniki:

 • soja - 3 elementy;;
 • grzyby koji (jęczmień) - 2 ½ st .;
 • sól - 1 łyżka.

Przygotowanie

Przed przygotowaniem makaronu miso w domu, zalej fasolkę zimną wodą i pozostaw do spuchnięcia przez całą noc. Pęcznij napęczniałe ziarna soi, aż będą miękkie, pozostawiając około 2 szklanek płynu po ugotowaniu. Ostudzić fasolę do temperatury pokojowej i zetrzeć w puree. Powstałe puree ziemniaczane z pozostałą cieczą, grzybem i solą. Po dokładnym wymieszaniu, umieść pastę w suchym i czystym pojemniku z tworzywa sztucznego, wcześniej spryskując go łyżeczką soli. Podnieś naczynia w oparciu o fakt, że nie powinny pozostać puste - pasta powinna wypełnić całą wolną przestrzeń. Przykryj pastę folią spożywczą i dociśnij ją do powierzchni, aby zminimalizować kontakt z powietrzem. Posyp powierzchnię solą, przykryj wszystko pokrywą i nałóż na nią pół kilograma. Pozostaw makaron do wędrowania w temperaturze pokojowej. Jeśli przygotowanie rozpocznie się w ciepłym sezonie, pozostaw pastę na sześć miesięcy, a jeśli na zimno, to przez 10 miesięcy.

Podczas fermentacji nie próbuj zbyt często otwierać pojemnika za pomocą pasty. Gotowość należy sprawdzać nie częściej niż co drugi miesiąc, w przeciwnym razie jakość pasty pogarsza się od czasu do czasu w kontakcie z powietrzem.

Ponadto podczas procesu starzenia powierzchnia pasty zostanie pokryta cieczą. Jeśli tak się nie stanie, po prostu zwiększ obciążenie.

Zupa z miso pasty miso

W jaki sposób utworzyć "miso paste", udało nam się wymyślić wyższą, teraz porozmawiajmy szczegółowo o tym, jak zastosować ją w praktyce. Jednym z najbardziej popularnych dań z makaronu sojowego jest zupa miso. Zwrócimy uwagę na jego przygotowanie poniżej.

Składniki:

  Przepis z miso pasty sojowej
 • pasta miso - 3 łyżki. łyżki;
 • ser tofu - 1 blok;
 • zielona cebula - 2-3 pióra;
 • wodorosty wakame - 2-3 szt .;
 • makaron udon - 65 g;
 • Grzyby Shiitake - 140 g.

Przygotowanie

W przypadku korzystania z suszonych grzybów, należy je wstępnie namoczyć. Namoczyć puree i szybko usmażyć, a następnie wlać zawartość naczyń do litra wody, włożyć kilka płytek glonów i poczekać, aż zacznie się gotować. Następnie zmniejsz ogień, dodaj makaron i gotuj, aż zrobisz. Weź trochę bulionu, rozcieńcz go w misce i wlej z powrotem na patelnię. Dodaj tofu i podawaj zupę, posypaną zieloną cebulką.